19.6. 2020 18:00

Kupujete sedačku? Ako vybrať tú správnu a čo by ste si mali určite všímať

19.6. 18:00

Kupujete sedačku? Ako vybrať tú správnu a čo by ste si mali určite všímať

Foto: homestratosphere.com

Sedačka je jedným z najpoužívanejších kusov nábytku. Ležíme na nej, keď si chceme oddýchnuť, usádzame tam našu návštevu, skáču po nej malé deti. Jednoducho musí zvládnuť veľa vecí. Aj preto je dôležité sa pred jej kúpou dobre zamyslieť. 

Dvakrát meraj a raz rež

Porekadlo, ktoré treba brať do úvahy aj pri kúpe sedačky. Úplne prvé, čo musíte pred kúpou urobiť, je, že si doma zameriate voľný priestor. Na zem môžete rozložiť noviny a uvidíte, koľko miesta na sedačku máte. Okolo nej musí byť voľno na pohyb a ďalší nábytok. Ak máte malú miestnosť, zvoľte sedačku na vyšších nožičkách. Vďaka nim sa priestor zväčší.

Komu je určená

Zamyslite sa, kto bude sedačku najviac využívať. Máte v domácnosti malé deti? Alebo ste naopak už starší? Aj toto treba brať do úvahy. Ak ratolesti, určite vyberajte prateľný poťah alebo látku so špeciálnou protišpinovou úpravou. Starší ľudia zasa potrebujú vyššie a pevnejšie sedenie.

Sedačka v obývačke je dominantným prvkom.
Sedačka v obývačke je dominantným prvkom.
Zdroj: Asko nábytok

Vhodný poťah

Najväčší výber máte pri látkových sedačkách, kde si môžete zvoliť nielen štruktúru, ale aj rôznu farebnosť látky. Každý typ má pritom iné vlastnosti. Kožené sedačky, či už z prírodnej alebo umelej kože, sú odolné a ľahko sa čistia. Niektorým však vadí ich chlad. V tom prípade siahnite po brúsenej koži, ktorá je príjemná na dotyk.

autor:  Jana
19.6. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44