7.1. 2020 9:00

Kúpeľňa v roku 2020: Novinky, ktoré potešia aj zaujmú

7.1. 9:00

Kúpeľňa v roku 2020: Novinky, ktoré potešia aj zaujmú

Foto: Pixabay

Každý rok prináša do interiérov novinky, aby sme sa nenudili a potešili oči aj dušu. V kúpeľňovom svete sú inovácie obzvlášť očakávané, pretože tu musíme na malom priestore kombinovať množstvo funkčných aj dizajnových premenných.

Mosadz

V tomto roku vyhrala stávky o to, či bude trendy na batériách a kúpeľňových doplnkoch chróm alebo zlatý odtieň. Mosadzné prvky dýchajú patinou, nostalgiou, hodia sa do moderného interiéru kúpeľne aj do rustikálneho šmrncu. Nepokazíte nič, ak si nimi spestríte umývanie rúk, či sprchovanie. Mosadz prináša pocit luxusu na prvý pohľad, o dotyku ani nehovoríme. Dizajnérka Harriet Goodacre radí kombinovať mosadz s mramorom a máte o nadčasovú, modernú a luxusnú kúpeľňu razom postarané.

Sprcha ako umelecké dielo

Kachličky všetkých krajín sa spojili a aj tak nedokázali prevalcovať nový trend sprchového kúta orientovaného na umenie. Podkladom môžu ostať aj staré kachličky, ak ich premaľujete farbami do sprchy na umeleckú fresku. Ak sa necítite na osobný výtvor, môžete použiť na pozadie sprchy aj grafosklo alebo kalené sklo s umeleckým motívom. Svieže farby vás počas sprchy príjemne ovlažia. Preč s nudnými štvorcami, prichádza skutočné umenie.

Trend sleduje veľké formáty
Trend sleduje veľké formáty
Zdroj: getty images

Supersize

Zatiaľ, čo ľudia sa na nový rok obvykle snažia ísť dole s rozmermi hlavne v okolí pása, kúpeľňa v tomto roku rozmerovo narastie. Minimálne obklad a dlažba. Super veľkosti nahrádzajú malé dlaždice a mozaiky. Veľkoformátové dlaždice a obkladové panely spravia z kúpeľne úplne iné miesto, ako keď bude na stene viac špárovacej hmoty, ako keramiky. Pokračovanie na 2. strane.

Trendy pre rok 2020 nájdete v našej galérii.

autor:  Marcos
7.1. 2020 9:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44