11.7. 2015 8:00

Kúpa nehnuteľnosti: 7 tipov, ako investovať do vlastného bývania

11.7. 2015 8:00

Kúpa nehnuteľnosti: 7 tipov, ako investovať do vlastného bývania

Foto: Profimedia

Kto by chcel svoje peniaze zhodnotiť nákupom vhodnej nehnuteľnosti, je pre neho pripravených zopár rád a tipov.

Hlavné rady, ako do nehnuteľností investovať, zostavil riaditeľ spoločnosti Reality Investing, ktorá sa špecializuje na realitné a developerské obchody, Jiří Slezák.

Získajte maximum informácií

Nielen pre reality, ale pre akúkoľvek investíciu je zásadné získať maximum dostupných informácií. Eliminuje sa tak riziko možnej straty.

Vzdelávajte sa, čítajte články alebo knihy o investovaní do nehnuteľností. Existujú aj kurzy investovania. Ak máte vo svojom okolí niekoho, kto má skúsenosti s realitným trhom, nechajte si poradiť.

Nájdite si čas na monitorovanie trhu a prehliadky konkrétnych nehnuteľností. Investovaný čas sa vám potom zhodnotí.

V praxi je nevyhnutné zoznámiť sa s územným plánom danej oblasti a zistiť, kde sa počíta s výstavbou.

Potenciálni investori môžu trh s nehnuteľnosťami a pohyb ich cien sledovať nepretržite. Stačí sa pozrieť do ponuky realitných kancelárií alebo internetových realitných portálov.

Hľadajte zaujímavé príležitosti

Veľmi prínosné je sledovanie najrôznejších aukcií, napríklad z exekúcií. To sa týka predovšetkým špekulatívnych investorov, ale koniec koncov nielen ich.

Aj tu ale hrá zásadnú úlohu zhromaždiť čo najviac informácií. Prehľad aukcií nájdete na internete, napríklad na weboch exekučných spoločností.

Zaujímavú príležitosť so sebou môže priniesť aj zmena územného plánu, kedy sa z takmer bezcenných pozemkov môžu stať veľmi žiadané stavebné parcely.

Hlavnou zásadou úspešného investora je ale vytrvať a počkať na tú pravú príležitosť. Je úplne v poriadku absolvovať desiatky prehliadok, zúčastniť sa mnohých aukcií, kým kúpite jedinú nehnuteľnosť.

Viac tipov nájdete na aktuálne.sk

11.7. 2015 8:00
Diskusia  ()
Diskusia
44