24.11. 2022 18:00

Kuchyňa v tvare U: Výhody aj nevýhody, ktoré treba poznať

24.11. 2022 18:00

Kuchyňa v tvare U: Výhody aj nevýhody, ktoré treba poznať

Foto: Robo Hubač

Pri výbere kuchynskej linky sa orientujeme podľa tvaru kuchyne a množstva priestoru, ktorý v nej máme. Láka vás "U-čkové" usporiadanie? Prečítajte si pre a proti.

Tento typ usporiadania zahŕňa pracovnú plochu na troch stranách a možnosť na zastavanie aspoň dvoch stien, prípadne aj troch. Má otvorené zakončenie pre jednoduchý prístup a moderné riešenia tretie "rameno" nahrádzajú ostrovčekom.

VÝHODY

Efektívnosť: V tomto prípade dosiahnete ukážkové vytvorenie pracovného trojuholníka. Môžete sa efektívne pohybovať medzi drezom, chladničkou a rúrou, ľahko prístupné sú aj všetky ostatné spotrebiče.

Pracovný priestor:Kuchyňa v tvare U poskytuje separátne miesta na prípravu jedla, varenie aj umývanie riadu. Máte teda viacero zón a môžete v kuchyni variť aj dvaja naraz. Je to šikovné riešenie aj pre tých, ktorým pri práci pomáhajú deti.

Úložný priestor: Možno zakomponovať naozaj veľa skriniek a úložných riešení. Vďaka tomu budú pracovné plochy bez neporiadku a všetko nájde miesto v skrytých úložiskách.

Ostrovček: Tretie rameno sa často stáva ostrovom, ku ktorému pridáte stoličky a máte jedálenský kútik alebo raňajkový pult. Poľahky vytvoríte pocit otvorenosti kuchyne pre rodinu aj hostí.

autor:  Gabi
24.11. 2022 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy