19.6. 2020 6:00

Kuchyňa snov: 3 pravidlá vždy čistej kuchyne, ktoré sa dokonale osvedčili

19.6. 6:00

Kuchyňa snov: 3 pravidlá vždy čistej kuchyne, ktoré sa dokonale osvedčili

Foto: Shutterstock

Ako to vyzerá vo vašej kuchyni? Stačí, že si idete uvariť čaj a zrazu je všetko znova hore nohami? Kde sa ten nekonečný neporiadok berie? Dá sa vôbec udržať kuchyňa, ktorú skutočne denne používame, uprataná?

Iste ste si všimli, že stačí na chvíľu vstúpiť do kuchyne a po pár minútach máte už linku znovu celú zapratanú, drez sa plní špinavým riadom a pri pomyslení na ďalšie upratovanie vás chytá poriadny hnev? Existuje niekoľko základných pravidiel pomocou ktorých sa bude kuchyňa upratovať „takmer“ sama.

Neznášate upratovanie?

Väčšina ľudí si vie predstaviť trávenie svojho času omnoho príjemnejším spôsobom než upratovaním kuchyne. Ak k nim patríte tiež, prehodnoťte fungovanie a organizáciu tejto miestnosti. Prečo je to potrebné? Dobre navrhnutá a zorganizovaná kuchyňa šetrí čas pri varení, odkladaní i všetkých ostatných činnostiach. Základom je mať všetko po ruke, aby ste nemuseli riady nosiť od umývačky na opačný koniec linky, aby ste mali v blízkosti sporáka všetky potrebné pomôcky či aby ste mali zónu prípravy potravín v bezprostrednej blízkosti umývadla.

Ako dobre máte zorganizovanú kuchyňu?
Ako dobre máte zorganizovanú kuchyňu?
Zdroj: unsplash.com

Pokiaľ treba, preorganizujte si kuchyňu tak, aby ste mali vždy potraviny, riady, pomôcky či spotrebiče na dosah a aby ste ich po použití mohli rovnako rýchlo odložiť. Práve krok, pri ktorom veci po sebe v priebehu pár sekúnd odložíte, je pre poriadok v kuchyni kľúčový. Položte si tiež dôležitú otázku - či má každá vec v kuchyni svoje pevné miesto a či sa vám mnoho vecí „nepovaľuje“ zbytočne na linke, kde nielen zavadzajú, ale aj navodzujú dojem neporiadku.

autor:  Andrea
19.6. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44