24.4. 2020 15:00

Koberec do kuchyne je niečím špecifický: A budete to na ňom milovať!

24.4. 15:00

Koberec do kuchyne je niečím špecifický: A budete to na ňom milovať!

Foto: alvhemmakleri.se

Dávať si koberec do kuchyne? Poriadne retro či praktický nápad? Ak ste boli doteraz presvedčení, že koberec vo vašej kuchyni dlho „neprežije“, máme pre vás dobré správy.

To, čo bolo pred tridsiatimi či štyridsiatimi rokmi bežným štandardom, sa postupne z kuchýň úplne vytratilo. Ak vám však koberec v kuchyni chýba, máme pre vás dobrú správu. Dôvody, pre ktoré ste ho tam doteraz nechceli, sú už preč.

Behúň je špecifický druh koberca - pokojne ho môžete použiť aj v kuchyni.
Behúň je špecifický druh koberca - pokojne ho môžete použiť aj v kuchyni.
Zdroj: archív NMH

Koberec do kuchyne

Aj keď máte možno pomerne studenú kuchyňu, zrejme ste považovali koberec práve v tejto miestnosti za mimoriadne nepraktický. Je totiž pravdou, že podlaha v tejto miestnosti je vystavená veľkému riziku rôznych nehôd od prskajúceho oleja zo sporáka až po vyliate nápoje a nikdy nekončiace hory omrviniek a iného neporiadku. Komu by sa práve toto chcelo denne vysávať alebo čistiť?

Ak ste v detstve mali v kuchyni koberec, skúste sa opýtať na túto voľbu svojich rodičov. Možno vám povedia, že to bol spôsob, ako prekryť škaredé podlahy, znížiť hlučnosť či sa zbaviť nepríjemnej povinnosti umývať dlážku. Koberec stačilo predsa pravidelne povysávať. Na jednej strane je to pravda, na druhej dobre vieme, že ho bolo potrebné aj pravidelne tepovať či inak čistiť, a to nie vždy s úspechom. Je jasné, že klasický koberec, či už kusový alebo celoplošný jednoducho v kuchyni veľa práce nemusí vôbec ušetriť.

autor:  Andrea
24.4. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44