25.2. 2020 21:00

Je lepšie schodisko či výťah, ak mám malý domček? Z odpovede budete prekvapení

25.2. 21:00

Je lepšie schodisko či výťah, ak mám malý domček? Z odpovede budete prekvapení

Schody či výťah sú večná dilema, pretože obe majú veľmi veľa plusov aj mínusov. Špeciálne do malých domov je však jedna alternatíva, ktorá vám určite ani nenapadla.

Máme na mysli schody, z ktorých sa točí hlava!

Možno to znie pre niekoho neuveriteľne, ale aj schody možno mať v obľube. Samozrejme, nemyslíme len také bežné chodenie po schodoch. My pre vás máme schodiská, ktoré vám doslova zoberú dych! A keď sa dobre zahľadíte, zistíte, že ich autori našli inšpiráciu v prírode i v matematike zároveň!

Chodenie po schodoch môže byť nuda. Nie však ak ste v budove, do ktorej architekt navrhol schodisko pripomínajúce divokú riavu, vodopád alebo nekonečnú pravidelnú špirálu. Áno, z týchto umeleckých diel sa vám doslova môže zatočiť hlava.

Je lepšie schodisko či výťah, ak mám malý domček? Z odpovede budete prekvapení
Zdroj: pxhere.com

 

Pravdou je, že točité schodiská sú ideálnym riešením do veľkých i malých priestorov. Veľkoryso naprojektované schodisko vinúce sa do výšky niekoľkých poschodí môže byť miestom nekonečnej inšpirácie, ale aj dokonalým pozadím pre romantické alebo svadobné fotky.

Špeciálne do malých priestorov

Točité schodiská sa hodia aj do menších priestorov a doslova aj do miestností, kde nemáte ani centimeter navyše. Vyhrať sa s nimi môžete aj v rodinných domoch alebo v podkrovných bytoch, pretože tento typ schodiska môžete umiestniť hoci aj doprostred priestoru - bude tvoriť ústredný dizajnový prvok.

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
25.2. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44