28.1. 2020 0:00

Holanďan vymyslel balkón aj do maličkých bytov a získate ho za minútu!

28.1. 0:00

Holanďan vymyslel balkón aj do maličkých bytov a získate ho za minútu!

Byt s balkónom dodáva životu v paneláku novú dimenziu. Môžete na ňom sušiť bielizeň, pestovať bylinky, kvety alebo len tak posedieť. Ale čo robiť, keď nemáte balkón? Holandský architekt to vymyslel a my máme aj video!

Balkón a okno v jednom

Bez veľkého úsilia a stavebných úprav môžete mať balkón v akomkoľvek byte. Model dvojdielneho okna je skutočný transformer, ktorý sa raz-dva zmení na balkón. V ráme okna sa nachádza elektrický motor a po stlačení tlačidla sa spodná časť stane stabilnou podlahou balkóna, pričom horná časť okna tvorí zábradlie. V prípade, že trpíte závratmi, môže byť spodná časť okna nepriehľadná.

Balkón za necelú minútu

Vynález okna a balkóna v jednom pochádza z dielne holandského architektonického štúdia HofmanDujardin a umožňuje väčšiu flexibilitu bytov a kancelárií, ktoré bežne balkónom nedisponujú. Je fascinujúce, ako sa v priebehu niekoľkých sekúnd z obyčajného okna na plochej fasáde stane balkón. Pre lepšie prispôsobenie sa rôznym typom fasád je okno k dispozícii v niekoľkých farbách, veľkostiach a materiáloch.

Holanďan vymyslel balkón aj do maličkých bytov a získate ho za minútu!
Zdroj: detail-online.com

 

Potopy sa nebojte

Pri inštalácii okna nie je potrebná špeciálna úprava okenného otvoru. Okno môžete osadiť pri výstavbe, ale aj rekonštrukcii. Štandardná výška okna je 240 cm, šírka môže byť 170, 230 a 300 cm. Po vysunutí získate balkón s hĺbkou 105 cm. Premena okna na balkón trvá necelú minútu, v prípade výpadku prúdu ho môžete ovládať manuálne. Ak vás prekvapí náhly dážď, okno obsahuje v spodnej časti odkvapový žľab, takže prebytočná voda vytečie počas zatvárania von, nie dovnútra. Pokračovanie na 2. strane.

Zdá sa vám to ako sci-fi? Pozrite si v našej galérii tento vynález u ľudí, ktorí ho majú doma!

 

Zdroj: radomír
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
28.1. 2020 0:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44