2.4. 2020 21:00

Hľadáme nový byt: Otázky, ktoré ste si zabudli položiť - a raz to oľutujete!

2.4. 21:00

Hľadáme nový byt: Otázky, ktoré ste si zabudli položiť - a raz to oľutujete!

Foto: Shutterstock

Plánujete kúpu nového bytu? Alebo hľadáte bývanie, ktoré vám bude vyhovovať lepšie ako to aktuálne? Nie každá ponuka, ktorá vyzerá výhodne, takou skutočne je. Ak na niečo pri výbere zabudnete, nakoniec to môžete veľmi trpko oľutovať!

Aké kritériá ste si stanovili pri výbere svojho bytu? Prirodzene, všetky vaše možnosti sú ovplyvnené rozpočtom, ktorý ste schopní mať. Od vášho finančného stropu sa budú odvíjať lokality i veľkosť a stav bytu, ktorý hľadáte. A ak nepatríte medzi milionárov, počítajte aj s robením kompromisov.

Finálny výber nového bytu je značne ovplyvnený rozpočtom. Než sa však rozhodnete, zvážte aj ostatné faktory.
Finálny výber nového bytu je značne ovplyvnený rozpočtom. Než sa však rozhodnete, zvážte aj ostatné faktory.
Zdroj: getty images

Dôveruj, ale preveruj!

Tak radí staré porekadlo a vy by ste sa ho rozhodne mali držať. Dobré a výhodné ponuky majú vždy nejaký háčik a čím je daná nehnuteľnosť výhodnejšia, tým bude skrytá nástraha väčšia. Nie je to zbytočné strašenie, ale skúsenosť mnohých kupujúcich.

Viete si správne vybrať?

Hľadajte ideálny pomer medzi tým, čo si môžete dovoliť a tým, čo potrebujete. Avšak nielen teraz, ale aj v budúcnosti. Ak ste pár, ktorý si o rok či dva plánuje založiť rodinu,  prispôsobte tomu výber vhodného priestoru. S bábätkom na ceste či malým batoľaťom je hľadanie nehnuteľnosti i sťahovanie náročnejšie, než keď s novou životnou situáciou počítate vopred.

Položte si tiež otázku, čo všetko v okolí vášho nového bytu budete potrebovať. To, že teraz zvyčajne nakupujete pri svojej práci alebo nemáte problém sa odviezť do veľkého nákupného strediska, neznamená, že časom vám nebudú viac vyhovovať tieto služby práve v blízkosti domova. Zvážte, čo všetko je v pešom dosahu, aby ste neostali bez auta či pre dopravné obmedzenia úplne odrezaní od sveta. Platí to aj pre nevyhnutné služby a činnosti. Sťahujete sa na miesto, kde nie sú po ruke škôlky, lekári či dokonca ani poriadne chodníky? Keď založíte rodinu, veľmi to pocítite.

autor:  Andrea
2.4. 2020 21:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44