19.9. 2020 6:00

Hádate sa doma? Zbavte priestor od napätia týmito detailmi

19.9. 6:00

Hádate sa doma? Zbavte priestor od napätia týmito detailmi

Foto: idealhome.co.uk

Podľa pravidel feng šuej je kuchyňa najdôležitejším miestom v domácnosti. Ako sa postarať o to, aby bola aj tým najpríjemnejším?

To, kde kuchyňu máte a ako v nej pracujete s energiami, ovplyvní každého člena rodiny. Ako si teda vytvoriť perfektnú kuchyňu? Pre správne a zdravé prúdenie chi, teda energie v celej domácnosti, je náležité umiestnenie a fungovanie kuchyne veľmi dôležité. Kuchyňa by mala byť priestorom, kde je poriadok, čistota, kde máme prehľadne uložené predmety i potraviny a kde každý deň budeme môcť pripravovať zdravé jedlá.

 

Začať treba polohou miestnosti

Keďže je energia, ktorú čerpáme z jedla, veľmi dôležitá, logicky zohráva významnú úlohu aj miestnosť, v ktorej sa pripravuje a často aj konzumuje. Ak môžete, chráňte túto energeticky dôležitú časť domu a pokojne ju umiestnite do stredu, nikdy však nie blízko k vchodovým dverám. Rovnako sa však vyhnite aj kuchyni, ktorá sa nachádza na konci dlhej úzkej chodby. V nej sa totiž kumuluje negatívna energia, ktorá potom vniká do kuchyne. Ak môžete, doprajte svojej kuchyni dva otvory, vstup a výstup, takto sa energia jednoducho dostáva dnu, ale môže prúdiť aj von.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
19.9. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44