8.10. 2020 21:00

FOTO Modrá kúpeľňa: Spravte z nej viac ako ošúchanú klasiku

8.10. 21:00

FOTO Modrá kúpeľňa: Spravte z nej viac ako ošúchanú klasiku

Foto: via apartmenttherapy.com

Modrá kúpeľňa - klasika alebo obohratá páska? Je pravdou, že táto farba sa využíva pomerne často, lebo symbolizuje vodu a tá má v domácnosti miesto práve v kúpeľni. Toto spojenie teda nikdy nezostarne a ak túžite po modrej okolo seba aj vy, inšpirujte sa, ako rôzne sa to dá.

Nie je modrá ako modrá. To je absolútnym základom, ktorý robí z každej takto farebnej kúpeľne unikát. Hoci ide o trend, ktorý je tu už roky, ba dokonca desaťročia, stále sa vyvíja a mení. Dnes sú modré kúpeľne aj súčasťou minimalistického bývania, dokážu reagovať na krásu rôznych vzorov a tiež sa neboja narábať s tapetami, ktoré sa dajú ľahko obmieňať. Tak čo, nájdete si prvok vhodný práve pre vás?

Tmavá modrá absolútne zvýrazní atmosféru miestnosti, no nezabudnite, že ju treba mať dostatočne presvetlenú a doplnenú vhodnými detailmi na rozjasnenie. Na retro nôtu zahrá svieža nezábudková až tyrkysová, hravo pôsobí kombinácia viacerých modrých odtieňov. Pri uvažovaní nad vzormi sa vôbec netreba báť, nie je to len o ľudových modro-bielych ornamentoch, ale aj geometrii, kvetoch a samozrejme, námorníckych motívoch.

Modrá kúpeľňa má množstvo podôb - od jemných, cez neprehliadnuteľne tmavé až po nečakane vzorované.
Modrá kúpeľňa má množstvo podôb - od jemných, cez neprehliadnuteľne tmavé až po nečakane vzorované.
Zdroj: via apartmenttherapy.com

Modrý môže byť aj tehlový vzor obkladu, nábytok alebo len doplnky. Pokojne túto farbu dostaňte do najmenšej miestnosti vášo bývania cez drobnosti, akými sú uteráky, kôš alebo lemovanie sklenej zásteny na sprche. Nápadov je dostatok a pokiaľ proste modrú chcete, použite ju podľa seba. Ako môžete vidieť v našej galérii, do kúpeľne sa hodí v rôznych podobách...

autor:  Gabi
8.10. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44