29.10. 2020 6:00

FOTO Kombinácia dreva a bielej nielen v kuchyni: AHA, kam sa dokonalo hodí

29.10. 6:00

FOTO Kombinácia dreva a bielej nielen v kuchyni: AHA, kam sa dokonalo hodí

Foto: via decoist.com

Existuje trvácnejší trend v interiéroch, ako je drevo v kombinácii s bielou farbou? Táto dvojica sa uchytila snáď v každej miestnosti bývania - od kuchyne, cez spálňu až po kúpeľňu. A práve na nadčasovosť tohto trendu v kúpeľni sme sa pozreli v našej veľkej galérii.

Krása kúpeľne skombinovanej z dreva a bielej farby spočíva v rovnováhe medzi týmito dvoma prvkami, čo sa týka sofistikovanosti i tepla. Zatiaľ čo biela dodáva prostrediu moderný feeling, drevo poskytuje určitú nadčasovú príťažlivosť bez toho, aby zmenilo farebnú schému. Práve toto je dôvod, prečo sa efekt ich kombinácie stal hitom a vôbec nestarne.

Minimalizmus podčiarkuje podlaha s efektom dreva, pokojne aj toho pravého, ak po ňom túžite. Starostlivosť nie je taká náročná, ako sa môže zdať - zachovať krásu i praktickosť pomáha olejovanie, voskovanie alebo lakovanie. Výhodou je, že drevená podlaha je teplejšia ako klasická dlažba a o efekte netreba debatovať. Prírodný materiál má svoje neopísateľné čaro.

Kombinácia dreva a bielej farby je nesmrteľnou klasikou.
Kombinácia dreva a bielej farby je nesmrteľnou klasikou.
Zdroj: via decoist.com

Snáď najčastejšie možno nájsť drevo v bielej kúpeľni na nábytku. Skrinky či poličky sú základným vybavením, ktoré - ak máte svoju predstavu - dokážu stolári pripraviť podľa gusta. Na mieru sa dajú napasovať nádherné kúsky a vytvárajú tak jednoliaty celok menšej či väčšej kúpeľne. Štýlovo sa dá drevo prispôsobiť, či už preferujete moderno, tradíciu alebo rustikálny efekt. 

Drevenými detailmi, ktoré spríjemnia biely priestor, sú napríklad rámy na zrkadlách či oknách, ak máte túto vymoženosť. Dreva tak nemáte nadbytok, a predsa je základná svetlá farba kúpeľne sviežejšia. Zlaďte svoju kúpeľňu podľa predstáv a nechajte sa inšpirovať našou galériou. Nadčasová kombinácia dvoch populárnych prvkov jej dokonalo svedčí.

autor:  Gabi
29.10. 2020 6:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44