11.9. 2020 18:00

EKOlogický dom, ktorý perfektne drží teplo – hlinený dom, zoznámte sa!

11.9. 18:00

EKOlogický dom, ktorý perfektne drží teplo – hlinený dom, zoznámte sa!

Foto: pinterest.com

Vďaka hlineným domom získate dokonalú zvukovú aj tepelnú izoláciu a navyše nezaťažíte životné prostredie. Jedným slovom "wau"!

Ak ste sa rozhodli, že si dom svojich snov chcete jednoducho postaviť nanovo, stojíte pred zásadnou otázkou, a tou je výber materiálu, z ktorého bude dom postavený. Výber správneho materiálu je alfa a omega úspechu, preto sa pozrite spolu s nami na ekologické hlinené domy.

To pravé orechové pre kreatívnych

Ak netúžite len po obyčajnom dome, ale chceli by ste dať priestor najmä vašej fantázii, práve hlinené domy vám v tomto smere ponúkajú neobmedzené možnosti, pretože ich pôdorysy majú naozaj rôznorodé podoby.

Prekvapivé, ale šikovné bývanie - v hlinenom dome.
Prekvapivé, ale šikovné bývanie - v hlinenom dome.
Zdroj: pinterest.com

Sú hlinené domy iba z hliny?

Možno budete trošku sklamaní, ale nie, nie sú iba z hliny. Nech je dom akokoľvek ekologický, potrebujete, aby vám v ňom bolo príjemne teplučko a práve kvôli chladnejším mesiacom, ktoré na Slovensku zažívame počas jesene a zimy, sa do hliny často primiešava aj cement. Občas sa do hliny zvykne primiešavať aj slama. Nikdy sa však nepridáva do úplne spodnej vrstvy a jej úloha je odľahčenie. Slama je tak isto veľmi ekologický materiál a je skvelé vedieť, že sa nemusíte rozhodnúť primárne pre dom z jedného materiálu, ale že je možné ich kombinovať.

Zdroj: zuzana
11.9. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44