15.4. 2020 21:00

Ekologický balkón: Ako ho zariadiť, čo využiť a na čom ušetriť?

15.4. 21:00

Ekologický balkón: Ako ho zariadiť, čo využiť a na čom ušetriť?

Foto: profimedia.sk

Balkón či terasa sú v súčasnosti naším častým útočiskom, kde sa môžeme nadýchať čerstvého vzduchu a oddýchnuť si od všetkých starostí. Ako pri jeho prevádzke využívať prírodu?

Ak sa rozhodnete využívať viac prírodu a to čo ponúka, nielenže spravíte niečo ekologické, ale zároveň ušetríte. Toto dva v jednom je výhodné pre každého. 

lodzia
Zdroj: lepsie byvanie

Dažďová voda

Dažďová voda je pre rastliny oveľa prirodzenejšia ako chlórová voda z vodovodu. Umiestnite na balkón nádobu, do ktorej bude dažďová voda odtekať. Ideálne je vyrobiť odtokovú rúru, ktorá bude ústiť priamo do nádoby. Polievaním kvetín dažďovou vodou ušetríte a navyše vaše rastliny budú len tak prekvitať. Vyskúšajte to a uvidíte ten rozdiel.

Rolky z toaleťáku

Využite rolky toaletného papiera na predpestovanie rastliniek. Naplňte rolky zeminou a substrátom a zasaďte semienka. Keď už rastliny vyrastú, môžete ich zasadiť do kvetináčov aj v papierových rolkách, ktoré sa časom rozložia.

bylinky, rozmarín, sadenie, balkon, kvetinac, pestovanie, bývanie, sadenica, recept, bazalka
Zdroj: unsplash.com

Recyklovanie

Recyklovať znamená použiť vec, ktorá už doslúžila na niečo iné. V tomto prípade bude výsledkom množstvo zaujímavých kvetináčov. Namiesto toho, že by ste tento rok kúpili nové nádoby, skúste sa poobezerať po vašom byte. Máte šálky, ktoré už nepoužívate? Alebo staré sitko, košík či misku? Zasaďte do nich kvetiny. Výsledok bude jedinečný a originálny!

Pozrite si video, ako využiť malý balkón na maximum:

autor:  Jana
15.4. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44