12.7. 2020 18:00

Držgrošove vychytávky: 6 opotrebovaných vecí, ktoré určite NEVYHOĎTE

12.7. 2020 18:00

Držgrošove vychytávky: 6 opotrebovaných vecí, ktoré určite NEVYHOĎTE

Nielen naozajstní záhradníci, ale aj pestovatelia balkónovej zelene ocenia tieto šikovné nápady, ako využiť veci, ktoré sa pokazili, opotrebovali alebo by z nejakého dôvodu jednoducho skončili v smetiach. Takto im dáme druhú šancu!

Len aby bolo jasné, nechceme vás nahovoriť, aby ste odkladali každú pokazenú vec s tým, že „jedného dňa" sa možno zíde. Plniť si domácnosť zbytočnosťami totiž nikomu neprospieva. Na druhej strane, načo zbytočne vyhadzovať peniaze na rôzne špeciálne pomôcky alebo náradia, ak si ich s trochou improvizácie môžeme vyrobiť doma a zadarmo? Tu je aspoň 6 vecí, ktoré už nemusíte kupovať, stačí skontrolovať pivnicu, komoru, garáž či povalu.

Kávové filtre

Kávové filtre sú na nezaplatenie tak v záhrade, ako pri presádzaní izbových rastlín. Na dno črepníka vždy najprv položte kávový filter (celá škatuľa stojí len pár eur) - a keď nastane čas, že rastlinka z črepníka vyrástla a potrebuje väčší, budete mať omnoho ľahšiu prácu. Hlina sa totiž nebude trúsiť po celom stole. Navyše, na tento účel ani nemusíte používať nové filtre. Kávová sedlina je predsa výborné hnojivo aj prostriedok proti škodcom. Takže, uvarte si svoju dávku životabudiča a použitý filter nesmeruje do odpadkov, ale ním vysteľte kvetináče hoci aj na nové priesady.

Držgrošove vychytávky: 6 opotrebovaných vecí, ktoré určite NEVYHOĎTE

Kôš na bielizeň

Záhradnícke katalógy sú plné lákavých fotografií balkónových jahôd, či nádherných skalničiek v špeciálnych kvetináčoch s viacerými otvormi. Načo si kupovať drahý črepník, keď sa vám jeden improvizovaný možno povaľuje doma, však? Starý plastový kôš na bielizeň je totiž presne to, čo potrebujete. Ak má otvorov priveľa, vložte doňho najprv pevné igelitové vrece, nasypte hlinu a ostrým nožom vyrežte otvory len tam, kde sa vám hodia.

Zdroj: nonka zdroj foto: rodale´s organic life
12.7. 2020 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok