28.7. 2022 6:00

Dôvody, prečo si do kuchyne (ne)dať náter miesto zásteny

28.7. 2022 6:00

Dôvody, prečo si do kuchyne (ne)dať náter miesto zásteny

Foto: unsplash.com

Plánujete kuchyňu alebo jej prerábku? Pozreli sme sa na finančne nenáročnú podobu zásteny - na náter. Viete, aké sú jeho plusy aj mínusy?

Renovácia kuchyne je finančne náročným projektom. Ak chcete nejaké to euro ušetriť, potrebujete poznať všetky možnosti. Napríklad aj v prípade zásteny, ktorá môže byť z rôznych materiálov. Drahších i lacnejších.

Rýchle riešenie - náter

Snáď najmenej náročnou podobou zásteny je náter. Ide o špeciálny druh, ktorý je odolný voči oderu, ľahko umývateľný a ani jeho aplikácia nie je náročná. Vďaka nej má jednoliaty efekt, teda vás nebudú trápiť žiadne špáry.

Urobiť náter nevyžaduje odborníkov, takže nielen jeho kúpa šetrí peniaze, ale aj jeho aplikácia. Aktuálna ponuka je plná farebných odtieňov, z ktorých možno vyberať, náter je preto vhodný ku každému štýlu.

Nevýhodou náteru, ktorý nahrádza pevnú zástenu, je kratšia životnosť. Pravidelná údržba, ktorú táto časť kuchyne vyžaduje, ho opotrebováva, navyše treba rátať s možnými škvrnami po agresívnejších látkach. Nižšia je aj odolnosť voči vysokým teplotám.

autor:  Gabi
28.7. 2022 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy