30.3. 23:00

Architektúra na vodnej hladine: Tomu sa povie dokonalý odraz!

30.3. 23:00

Architektúra na vodnej hladine: Tomu sa povie dokonalý odraz!

Tieto stavby sú výnimočné špičkovou architektúrou, no znásobené odrazom na pokojnej vodnej hladine v blízkosti budov sa ich krása ešte viac podčiarkuje.

Vydavateľstvo Mondadori v Segrate

Pôvodne rodinný podnik - vydavateľstvo Mondadori sa od roku 1907 vyvinulo na jedno z najdôležitejších európskych mediálnych domov, ktorý zamestnáva viac než 3 000 ľudí. Na talianskom trhu je jednotkou vo vydávaní kníh aj časopisov (printových aj digitálnych) a dýcha na krk aj francúzskym vydavateľom časopisov.
Keď prišlo na vybudovanie centrály, Georgio Mondadori oslovil najväčšieho brazílskeho architekta, Oscara Niemeyera. (Ten navrhol také „drobnosti" ako urbanistický plán celého mesta Brasília, ikonickú budovu Múzea súčasného umenia v najbohatšom meste Brazílie - Niterói, katedrálu, ministerstvo zdravotníctva, niekoľko univerzít...).
Vydavateľstvo Mondadori bolo vraj Niemeyerovou najmilovanejšou stavbou v Európe. A treba uznať, že stavba z hlavy architekta, o ktorom sa hovorilo, že betón mení na poéziu, vôbec nestratila čaro. A to ani po viac než 40 rokoch.
Stavba sa nachádza v Segrate, neďaleko letiska Linate pri Miláne.

Zdroj: nonka zdroj foto: arch daily
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
30.3. 2020 23:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44