17.1. 2021 18:00

Dizajnové prešľapy, ktorým sa u seba doma radšej vyhnite

17.1. 18:00

Dizajnové prešľapy, ktorým sa u seba doma radšej vyhnite

Foto: archív

Postaviť si bývanie podľa vlastných snov si vyžaduje nápady, ktoré odlíšia realitu od štandardu. Práve tu sa však niekedy vyskytnú lapsusy, ktoré by celý sen o dokonalom bývaní mohli narušiť.

„Predoplnkovaná" miestnosť

Bez bytových doplnkov by bol svet nudným miestom. Na druhej strane netreba mať magnetky z celého sveta na jednej chladničke. Ani všetky suveníry na poličke v obývačke. Rovnako to netreba preháňať s reprezentáciou niektorého štýlu u vás doma. Ušetríte si prácu s ometaním prachu a príliš veľa doplnkov rozptyľuje pozornosť a pôsobí neupratane, hoci by ste mali všetko v dokonale pravom uhle.

Zrkadlá a priestor

Dnes akoby vychádzali z módy, čo je veľkou chybou. Izba so zrkadlom je automaticky svetlejšia a priestrannejšia. Praktické riešenie pre všetkých, ktorí sa sťažujú na menšie priestory. Zlé využitie priestoru je tiež lapsusom, kvôli ktorému sa oplatí stráviť pár minút plánovaním rozmiestnenia vecí v miestnosti.

Dajte si doma pozor na nápadné dizajnové omyly.
Dajte si doma pozor na nápadné dizajnové omyly.
Zdroj: archív

Obrázky príliš vysoko

Fotografie, maľby, obrazy, grafiky je potrebné umiestniť do výšky očí. Nepodliehajte klamu, že z diaľky je výhodnejšie hľadieť kúsok vyššie. Pretože v koncepte a vyžarovaní izby je umiestnenie vo výške očí to najsprávnejšie, ktoré vychádza aj priamo z potrieb návštevníkov a užívateľov bytu.

Zdroj: marcos
17.1. 2021 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44