26.6. 2020 12:00

Detská izba: 15 nápadov na originálnu stenu, ktoré izbu rozžiaria

26.6. 12:00

Detská izba: 15 nápadov na originálnu stenu, ktoré izbu rozžiaria

Foto: decoist.com

V ktorej miestnosti bytu či domu by to doslova malo "hrať"? Samozrejme, v detskej izbe, ktorá je kráľovstvom tých najmenších. Jedna dominantná stena s nápadným motívom v nej dokáže veľké veci.

Zahnať nudu v detskej izbe sa dá mnohými spôsobmi. Hračky a doplnky spravia svoje, ale nemajú stále miesto a tým pádom ani efekt. Čo tak zamerať sa na steny a skúsiť niečo vymyslieť na nich?

Tzv. akcentová stena je jedna zo štyroch možných, ktorá sa v miestnosti odlišuje. Je iná farbou, vzorom či tapetou, a tak osobitým rázom vytvára celkom nový dojem z priestoru. V detskej izbe môže byť pokojne aj šialene farebná, ak to jej obyvateľom vyhovuje alebo môže mať nápadný motív. V krajine fantázie je dovolené všetko, no, samozrejme, treba na to ísť s vkusom.

Jedna výrazná stena v detskej izbe a dojem z priestoru je úplne iný.
Jedna výrazná stena v detskej izbe a dojem z priestoru je úplne iný.
Zdroj: hgtv.ca

V móde sú tapety s drobnými detskými vzormi, takisto elegantné kvety či geometrické tvary. Ak má dieťa obľúbený šport alebo aktivitu, dá sa pretaviť na jednu celú stenu. Pokiaľ nechcete konkrétny vzor, ale skôr abstrakciu, ktorá je viac nadčasová, pokojne môžete siahnuť po nápadnejších farbách. Veď práve detská izba je tou, ktorá ich dokáže bez problému poňať.

Inšpirujte sa akcentovými stenami v GALÉRII článku. Vybrané detské izby sú s nimi celkom iné!

autor:  Gabi
26.6. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44