13.2. 2021 18:00

Detox pre váš domov: Najdôležitejšie veci, ktoré treba urobiť

13.2. 18:00

Detox pre váš domov: Najdôležitejšie veci, ktoré treba urobiť

Foto: Dunelm, Nest, Shutterstock

Nielen vaše telo potrebuje raz za čas poriadnu očistu. Doprajte ju aj svojmu bývaniu.

Zdravé bývanie

Raz za čas sa každému z nás stane, že sa doma obzrie okolo seba a to, čo vidí, ho neurobí šťastným, nenadchne. Skôr naopak, akoby ho pohľad na interiér oberal o energiu. Jednoducho nastal čas na obnovu. Neznamená to, že všetko vyhodíte a nakúpite nové. Aj s malým rozpočtom sa dajú spraviť zmeny, ktoré váš domov pozdvihnú do nových výšin. Ak sa chcete do svojho domova znovu zamilovať, skúste naše tipy.

Detox

Ako hovorí slovník, detox je liečivé odstránenie toxických látok z ľudského tela. V posledných rokoch sa tento termín začal používať tiež v súvislosti s interiérom. Pri detoxe domova sa odstránia nadbytočné veci a škodlivé látky, ktoré zahlcujú nielen interiér, ale aj myseľ. Po očistnej kúre bude domov čistejší, priestrannejší a vzdušnejší a vy sa budete cítiť doma oveľa lepšie.

Pre každú miestnosť

Kuchyňa
Používate v nej plastové boxy na skladovanie potravín? Pozrite na spodnú časť a hľadajte recyklačné číslo. Ak tam je 3 alebo 7, znamená to, že obal obsahuje BPA alebo ftaláty, čo sú škodlivé chemikálie, ktoré sa cez uskladnenú potravinu môžu dostať do vášho tela. Najvyšší čas prejsť na sklo.

Kúpeľňa
Ak sa aj vám počas umývania kúpeľne čistiacim prostriedkom mierne točí hlava, je dobré porozmýšľať nad zmenou a prejsť k ekologickejším produktom. Koniec koncov ocot odvedie rovnako dobrú prácu ako drahé čističe.

Spálňa
Používate v skriniach guľôčky proti moliam? Viete, že ich výpary nie sú vhodné pre váš respiračný systém? Vyskúšajte vrecúška s levanduľou.

Obývačka
Snažte sa obklopiť nábytkom z prírodných materiálov. Ohňuvzdorné závesy alebo kreslo s ohňuvzdorným poťahom síce znejú super, ale tie chemikálie, ktorými sú nastriekané, až také super nie sú.

autor:  Jana Vrbová
13.2. 2021 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44