25.3. 2020 18:00

Detail, ktorý spraví v izbe veľmi veľa: Ako máte uložené knihy?

25.3. 18:00

Detail, ktorý spraví v izbe veľmi veľa: Ako máte uložené knihy?

Foto: via Countryliving.com

Knihy sú populárnou súčasťou domácností, no ich "nevýhodou" je, že vyžadujú poriadok a pomerne veľký odkladací priestor. Na mieste je teda knižnica, no nezabúdajte, že okrem svojej praktickej stránky by mala spĺňať aj tú estetickú.

Knižnica je veľmi častou súčasťou zariadenia, a to najmä v obývačke. Stáva sa jednou z dominánt miestnosti, nakoľko kníh je veľa a ešte budú pribúdať. Ak si dáte záležať, môže vyzerať natoľko dobre, že bude tým najštýlovejším kúskom. Už dávno neplatí, že sú to "len" police...

Knižnica v modernom interiéri.
Knižnica v modernom interiéri.
Zdroj: Profimedia

Nie je to len o dreve

Vôbec sa nebojte, ak vo vašej domácnosti nehrá prím drevo. V ponuke je množstvo knižníc z iných materiálov, ktoré zapadnú do potrebného štýlu, prípadne farebnosti. Objavte čaro kovovej konštrukcie či sklenej výplne. Samozrejme, vždy myslite aj na bezpečnosť a vyberajte podľa toho, či máte doma dieťa, zvieratko alebo ste sami. Aj toto je faktor, ktorý pri zaria´dovaní rozhoduje. 

Hrajte sa s tvarom

Rovná polica a nad ňou ďalšia a ďalšia - toto je klasika, ktorá neomrzí a v štýlovom prevedení stále vyzerá dobre. Nebuďte však upätí len na túto možnosť a v našej galérii sa inšpirujte, ako rôzne môže knižnica vyzerať. Jednotlivé šesťuholníky vedľa seba, tvar trohujolníka či rovno konferenčného stolíka - to sú nápady, ktoré osviežia vaše bývanie.

Pozrite si video, čo všetko vyrobíte pomocou pílky:

Pokojne aj vyrábajte

Pre tých šikovnejších platí, že si originálnu knižnicu môžu vyrobiť. Takto si sami vyberiete materiál, zvolíte veľkosť i finálne prevedenie. Navyše môžete vytvoriť riešenie, aké sa v obchode nedá zohnať a pasuje presne do vašej dispozície.

V galérii sa inšpirujte, ako rôzne môže knižnica vyzerať.

autor:  Gabi
25.3. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44