23.3. 2020 15:00

Čo vložiť do vankúša, aby ste mali spánok ako na obláčiku? TOTO ste nečakali

23.3. 15:00

Čo vložiť do vankúša, aby ste mali spánok ako na obláčiku? TOTO ste nečakali

Foto: unsplash.com

Máte doma vankúš z pamäťovej peny, s klasickou výplňou či ste siahli po stáročiami overenom perí? Príroda nám ponúka aj iné náplne a práve tie môžu byť riešením vášho stuhnutého krku, migrén či dokonca iných zdravotných problémov. To všetko spolu s dobrým a uvoľňujúcim spánkom.

O zázračných účinkoch rôznych vankúšových náplní vedia ľudia už dávne veky. Ich účinky sú overené a neraz vás poriadne prekvapia. Počuli ste už o vankúšoch plnených obilnými plevami? Najčastejšie sa spomína špalda, v širokej ponuke však nájdete aj iné druhy. Neraz sa používajú v meditačných a relaxačných vankúšoch. Kto ich raz vyskúšal, ten vie, že ležanie na týchto vankúšikoch skutočne prináša okamžité uvoľnenie a potrebnú relaxáciu nielen krku a hlavy, ale neraz celého tela. A to je dôvod, pre ktorý by ste na takomto vankúši mali spávať každú noc.

Aká výplň by sa vám hodila do relaxačného vankúša?
Aká výplň by sa vám hodila do relaxačného vankúša?
Zdroj: unsplash.com

Vankúše pre zdravie

Rôzne vankúšové náplne pomáhajú pri rôznych druhoch zdravotných problémov. Od nepokojného spánku až po bolesti chrbtice či migrény. Ak vás trápia tieto neduhy alebo len považujete bežné vankúše za nedostatočne pohodlné, určite by ste mali vyskúšať niektorú zo zdravých prírodných náplní. Na tomto mieste treba povedať, že by ste nemali trpieť alergiou na danú výplň, spôsobila by vám viac problémov než úžitku.

Náš tip: Väčšie formáty vankúšov sú vhodné na celonočný spánok. Rozhodne sa odporúčajú, pretože najlepšie účinky prinášajú až pri niekoľkohodinovom pravidelnom používaní. Akonáhle ich však vyskúšate, zrejme budete po nich túžiť aj v iných situáciách. Menší vankúšik dobre poslúži na relax pri cestovaní, meditácii, ako podložka pod nohy či opierka hlavy.

autor:  Andrea
23.3. 2020 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44