27.2. 2020 18:00

Čo radí feng šuej pre zdravie? Tipy, ktoré sa vám zídu

27.2. 18:00

Čo radí feng šuej pre zdravie? Tipy, ktoré sa vám zídu

Foto: GSPictures, getty images

Umenie feng šuej ani zďaleka nemá slúžiť len praktickému a energeticky vyrovnanému bývaniu. S oboma je mimoriadne prepojené aj naše zdravie.

A práve preto má feng šuej viacero rád ako svoje zdravie vylepšovať, posilňovať a hlavne neohrozovať. Koniec koncov, ako sa vraví, naše zdravie je našim bohatstvom. 

Čo spraviť pre dokonalú harmóniu a zdravie v domácnosti?
Čo spraviť pre dokonalú harmóniu a zdravie v domácnosti?
Zdroj: d3sign, getty images

Ani ten najkrajší a najpríjemnejší domov nepoteší, ak nám chýba zdravie a neustále nás a našu rodinu prenasledujú rozličné, malé i veľké zdravotné problémy. Preto je načase zaviesť do vášho interiéru viaceré zásady a rada feng šuej, ktoré vaše zdravie posilnia.

Feng šuej mimoriadne dbá na prostredie v ktorom žijeme. Práve naše zdravie je dobrým ukazovateľom toho či sme správne pochopili a uplatnili všetky zásady tohto umenia správne. Niekedy si nemusíme byť vôbec vedomí toho, že energia čchi stagnuje či úplne prestala prúdiť. Samozrejme, naše telo (a všetko živé okolo nás) na tieto zmeny začne rýchlo reagovať. Ako sa teda zachovať a na čo myslieť, aby sme zdravie radšej posilňovali a zbytočne ho neoslabovali?

Ako sa správne orientovať v priestore a v prúdení energie čchi?
Ako sa správne orientovať v priestore a v prúdení energie čchi?
Zdroj: Peter Dazeley, getty images

Zdravý základ všade okolo

Zdravý vzduch okolo nás je základom nášho zdravia. Jeho kvalita je mimoriadne dôležitá, a tak by sme v domácnosti nemali robiť nič, čo by ho poškodzovalo alebo ohrozovalo. Aj keď si mnohí myslia, že rizikom pre naše zdravie je ovzdušie vonku, opak je pravdou, a vzduch medzi našimi štyrmi stenami je neraz poriadne znečistený. Prvým krokom sú vzduch čistiace rastliny. Ak ich v domácnosti ešte nemáte, prineste si zopár tých menej náročných. Druhým krokom je pravidelné vetranie a dôsledné upratovanie. Hľadajte možnosti ako používať čo najmenej chemikálií.

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
27.2. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44