18.9. 2020 12:00

Chcete mať lepšie upratané? Skúste pravidlo 10/30, ktoré dokáže zázraky

18.9. 12:00

Chcete mať lepšie upratané? Skúste pravidlo 10/30, ktoré dokáže zázraky

Foto: Shutterstock

Rozhliadnite sa okolo seba - máte upratané tak, že ste s tým spokojní? Takmer vždy je čo vylepšovať a ani to nestojí veľa námahy. Skúste pravidlo, ktoré už vraj pomohlo mnohým. A to nielen v domácnosti!

Blogerka Jordan Page, ktorá je mamou ôsmich detí, by o vedení domácnosti vedela rozprávať. Svoju kariéru postavila na tom, že dokáže veľmi efektívne spravovať rodinné financie, a tak už nejaký tren rok radí aj ostatným. Úspešne. Z času na čas sa podelí aj s inými skúsenosťami a tentoraz je to upratovanie. Ako zvláda mať čisto pri takom náročnom rodinnom živote?

Populárna mamička odporúča pravidlo 10/30. Jeho pointou je, že ak niečo robíte, tak keď máte hotovo, dajte tomu ešte čosi navyše - konkrétne buď 10 ďalších úkonov, alebo 30 ďalších sekúnd. Týmto spôsobom vraj eliminujete nedokončené veci, urobíte všetko naplno a čo sa týka upratovania, naozaj budete mať čisto. Dotiahnete to totiž do detailu a výsledok bude vidieť.

Upratovanie sa dá zvládnuť aj lepšie.
Upratovanie sa dá zvládnuť aj lepšie.
Zdroj: Getty Images

Jordan Page radí, že týmto spôsobom sa môžete pustiť úplne do všetkého. Od umývania kuchyne, cez triedenie šatníka až po upratovanie detskej izby. Na konci nebude len lepšie upratané, ale aj váš pocit z odvedenej práce bude príjemnejší. Urobili ste to naplno, čo znamená, že psychika bude spokojnejšia a lepšie si oddýchnete.

Pozrite si video, ako vyčistiť domácnosť bez chémie:

autor:  Gabi
18.9. 2020 12:00
Diskusia  ()
Diskusia
44