25.10. 2020 18:00

Chcete v kuchyni udržať lesk? Držte sa týchto rád...

25.10. 18:00

Chcete v kuchyni udržať lesk? Držte sa týchto rád...

Foto: archív

Kuchynská linka vo vysokom lesku je bezpochyby atraktívna. Okamžite zaujme, pôsobí moderne a luxusne, ale pozor, priveľa lesku môže pôsobiť chladne. Ako si s tým poradiť?

Nie je lesk ako lesk

Keď sa povie lesklá kuchyňa, väčšina z nás si predstaví kuchyňu, ktorá sa leskne čistotou. Možno i to je dôvod, prečo je lesklá povrchová úprava linky obľúbená. Ale nie je lesk ako lesk. Jeho intenzita závisí od materiálu a povrchovej úpravy.
Kuchynská linka sa môže lesknúť vďaka fólii, vrstve lamina, laku či akrylátového skla. Maximálne lesklý povrch, ktorý vyzerá takmer ako sklo vznikne po niekoľkonásobnom lakovaní a leštení.

Biela klasika

Biela linka je klasikou, ktorú si ľudia vyberajú práve v lesklej úprave. Biela farba umocňuje dojem čistoty, priestor opticky zväčšuje, dobre sa od nej odráža svetlo. I z toho dôvodu je prvou voľbou do malej kuchyne. Na bielej kuchyni nie sú viditeľné odtlačkov prstov a prach. Linku jednoducho môžete osviežiť farebnými doplnkami, takže vždy vyzerá inak. A vynikajúco si rozumie s drevom, ktoré ju „zútulní".

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
25.10. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44