10.1. 2021 15:00

Netradičná chata v lese: Krásna stavba na oddych v prírode - nakuknite

10.1. 15:00

Netradičná chata v lese: Krásna stavba na oddych v prírode - nakuknite

Foto: MW Works

Niektoré domy občas pôsobia ako päsť na oko. No inokedy sa zbytočne stavia súčasná architektúra v štýle, ktorý už dávno nezodpovedá aktuálnej dobe.

V prípade tejto lesnej chaty mali majitelia na výber - postaviť si tradičnú drevenicu zrubového typu alebo dať príležitosť súčasnej architektúre. Rozhodli sa pre to druhé riešenie. Napokon, ich cieľom bolo tráviť voľný čas v prírode, a nie v imitácii skanzenu.

Chata stojí na už existujúcich základoch 6 x 6 metrov. Architekti zo štúdia MW Works teda mali za úlohu navrhnúť domček na relatívne malej ploche, a to tak, aby bolo bývanie efektívne a chata sa dala postaviť čo najpraktickejšie. V konečnom dôsledku sa im podarilo vytvoriť chatu s obytnou plochou až 106 m², čo na dovolenkové a víkendové bývanie (a upratovanie) rozhodne nie je málo. Relatívne malá plocha prízemia však poskytla bonus. Tým, že sa dom vytiahol do výšky, umožňuje pekný výhľad nielen do zelene, ale aj smerom k neďalekému jazeru. A zachytí tak tiež viac slnečných lúčov - vykurovanie z prírody.

Netradičná zvonka, útulná zvnútra.
Netradičná zvonka, útulná zvnútra.
Zdroj: MW Works

Chata stojí v miernom svahu, takže už samotná denná časť bývania (obývačka, jedáleň a kuchyňa) je v miernom prevýšení a je z nich pekný výhľad do prírody. Na poschodí sa nachádza nočná časť bývania - dve spálne, kúpeľňa a nika s práčkou. Pozrite si viac fotiek tejto chaty. Je dobrým príkladom kvalitnej súčasnej architektúry. Nech sa páči, do galérie...

Zdroj: nonka zdroj foto: mw works
10.1. 2021 15:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44