25.3. 21:00

Bylinky na imunitu: Ktoré si zasadiť a ktoré nazbierať v prírode?

Vyrábať si tinktúry nie je nič zložité. Recept na tú z echinacey je skutočne jednoduchý.
Vyrábať si tinktúry nie je nič zložité. Recept na tú z echinacey je skutočne jednoduchý.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

V záhrade a okolí

Na prechádzke v okolí či v odľahlých kútoch záhrady objavíte neraz veľké rastliny žihľavy. Je výborná nielen ako zdroj vitamínu C. Jar je definitívne sezónou žihľavy, a tak si ju nazbierajte na priamu konzumáciu, ale aj na sušenie. Už čoskoro sa budete môcť pustiť aj do zberu materinej dúšky a medovky. Ak máte možnosť, rozhodne si medovku vysaďte do záhradky alebo do kvetináča na balkón.

Keď jar pokročí a ulicami začnú rozvoniavať bazové a lipové kvety, je najvyšší čas nazbierať si na sirup i do čaju. Mocným pomocníkom pri posilňovaní imunity je aj tymianová vňať, pričom tymian je jednou z byliniek, ktorá by mala byť trvalou súčasťou vašej bylinkovej záhradky.

Zasaďte si exotiku

Skúšali ste už zasadiť zázvor? Je to úplne jednoduché. Stačí vybrať vhodný kúsok, ktorý je čerstvý a na jeho povrchu uvidíte tzv. očko. Z neho začne vyrastať rastlina. Koreň zázvoru (ďumbieru) môžete zasadiť zhruba centimeter hlboko očkom dohora alebo ho najprv dáte do vody a počkáte, kým z očka vyrastie menšia rastlinka. Saďte do hlbokej nádoby, aby mali korene mnoho priestoru na rast alebo na teplé miesto do záhrady.

Náš tip: Bylinkový čaj na posilnenie imunity. Základom je výber vhodných byliniek so správnym účinkom. Zmiešajte rakytník, echinaeu a šípky, pridajte materinu dúšku a medovku. Do čaju môžete pridať aj vitamín C.

 

autor:  Andrea
25.3. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44