25.3. 2020 21:00

Bylinky na imunitu: Ktoré si zasadiť a ktoré nazbierať v prírode?

25.3. 21:00

Bylinky na imunitu: Ktoré si zasadiť a ktoré nazbierať v prírode?

Foto: Profimedia

Ako posilňovať imunitu v náročných jarných ale aj jesenných mesiacoch? Vždy, keď príde sezóna nepríjemných prechladnutí i ďalších zdravotných nástrah, je potrebné siahnuť nielen do svojej domácej záhradky!

Máte zasadené bylinky, ktoré vám pomôžu posilniť imunitu? Niektoré z nich sú nielen užitočné, ale aj neskutočne krásne, preto vám poslúžia v záhrade hneď viacnásobne. Zdravie však môžeme hľadať nielen v našich záhradkách, ale aj v divokej prírode. Ak máte možnosť, vyrazte na prechádzku počas celého roka a zbierajte pre vlastnú spotrebu rôzne silné posilňovače imunity.

Čaj z echinacey posilňuje imunitu. Poznáte jeho krásne kvety?
Čaj z echinacey posilňuje imunitu. Poznáte jeho krásne kvety?
Zdroj: Shutterstock

Krásne aj zdravé

Na ktoré rastlinky myslíme? Napríklad na úžasnú echinaceu. Posilňuje celkovo imunitu a hodí sa, nielen keď vás prikvačí chrípka. Nájsť ju môžeme v mnohých podobách, avšak táto majestátna rastlina so zaujímavými kvetmi poslúži práve touto okrasou. Ak sa vám nechce púšťať do výroby tinktúr, jednoducho si kvety a listy nasušte, v správnej chvíli si z nich pripravíte čaj.

Možno patríte k šikovným gazdinkám a už máte chuť skúsiť si výrobu tinktúry z echinaey. Potrebovať budete 100 gramov koreňa, kvetov i listov, rastlina má byť čerstvá, posekaná na menšie kúsky. Pridajte 500 gramov liehu (55 až 60 percentného). Nádobu uzavrite a uložte pri izbovej teplote do tmy. Počas nasledujúceho týždňa občas pretrepte a po siedmich dňoch prelejte cez jemné sitko alebo gázu, hustú časť dôkladne vyžmýkajte. Vaše tinktúra je hotová.

autor:  Andrea
25.3. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44