20.7. 2020 21:00

Bidetová sprška na toalete - pre milovníkov hygieny splnený sen. Aký typ si zvoliť?

20.7. 21:00

Bidetová sprška na toalete - pre milovníkov hygieny splnený sen. Aký typ si zvoliť?

Foto: Sapho

S bidetmi sa v domácnostiach stretávame len posledných pár rokov. Pre väčšinu je samostatný bidet kvôli náročnosti na priestor nedosiahnuteľný. Potešiť ich však môže bidetová sprška.

Bidet ponúka pohodlné umytie po použití toalety. Vo viacerých krajinách je úplnou samozrejmosťou, v našich končinách sa s ním stretávame len výnimočne. Bidet je totiž akoby ďalšia toaleta navyše, to znamená, že zaberá veľa priestoru. Aj preto prichádzajú výrobcovia s novými možnosťami, ako dosiahnuť požadovanú hygienu jednoduchie.

Samostatný bidet.
Samostatný bidet.
Zdroj: archív

Nenápadná sprška

Bidetová sprcha vyzerá ako malá sprcha s pákovou batériou, ktorá sa pripevní na stenu vedľa toalety. Potrebuje napojenie na teplú aj studenú vodu. Pákou si nastavíte požadovanú teplotu a tiež silu prietoku. 

Sprcha.
Sprcha.
Zdroj: Sapho

2 v 1

Ďalším riešením je kúpa záchodovej misy s bidetom. Ide o klasické WC, ktoré má zabudovanú trysku. Moderné toalety s bidetom majú však rôzne programy a vysúvné mechanizmy. Tieto toalety okrem prísunu vody vyžadujú aj napojenie na elektrinu, s čím treba pred výmenou rátať. Elektronické bidety zabezpečujú aj sušenie a tiež možnosť nastavenia teploty pre viacerých členov rodiny. Cena tohto typu toalety sa pohybuje od 500 eur.

Bidet súčasťou WC.
Bidet súčasťou WC.
Zdroj: Grohe
autor:  Jana
20.7. 2020 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44