14.12. 2022 11:00

Behajú vám doma "rybičky"? TOTO by ste mali okamžite urobiť!

14.12. 2022 11:00

Behajú vám doma "rybičky"? TOTO by ste mali okamžite urobiť!

Foto: Shutterstock

Nazvite ich hocijako - švehly, rybenky alebo strieborný hmyz - no o vašej domácnosti prezrádzajú, že nie je úplne zdravá. Konajte, aby ste doma mali prostredie, ktoré vám svedčí a nie láka drobných návštevníkov.

Ako píše portál zdravie.pluska.sk, doma máte vlhko a zrejme aj plesne. Ak v kútoch ukrývate krabice zo sťahovania, staré látky, ktoré sa ešte hodia na handry, môžu ich lákať aj tie. Okrem kúpeľní, obývajú aj záchody a komory. V skladoch a pivniciach zaliezajú pod debny a povaľujúce sa predmety. Ak však máte doma extrémne vlhko aj v iných miestnostiach, nasťahujú sa pokojne do šatníka, knižnice - do kníh, pod tapety či do gauča.  V panelákoch sa najčastejšie rozširujú po vodovodných a odpadových rúrach. Vyhovuje im izbová teplota. 

Domácnosť teda prevetrajte, upracte a následne môžete použiť insekticídne prípravky proti lezúcemu hmyzu. Existuje však aj množstvo domácich trikov na dolapenie švehiel, ktoré nepoužívajú chémiu a fungujú. Skúste!

Lepivá pasca

Na pochytanie rybičiek sa osvedčila obojstranná lepiaca páska. Ide o lacné a účinné riešenie. Nalepte pásku po obvode kúpeľne a urobí prácu za vás. Ráno pásku vymeňte a podľa počtu „ulovených“ rybičiek zistíte, ako na tom s nimi v domácnosti ste. Postup opakujte dovtedy, kým páska nebude úplne čistá.

Ďalšie triky >>>

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
14.12. 2022 11:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy