26.1. 2021 12:00

Alobal do prania? Áno a výsledok vás zaručene prekvapí!

26.1. 12:00

Alobal do prania? Áno a výsledok vás zaručene prekvapí!

Foto: Shutterstock

Trikov, ako prať efektívnejšie, čistejšie či lacnejšie, je celá kopa. A nájsť medzi nimi môžete aj použitie alobalu. Už ste o tejto finte počuli?

Nejde o žiadnu novinku. Alobal sa medzi babskými radami na lepšie pranie skloňuje často, mnohí však netušia, prečo vlastne. Čo dokáže a ako ho správne použiť?

Tajomstvom alobalu, ktorý sa pridáva do bubna práčky, je likvidovanie elektrostatickej elektriny. To znamená, že na bielizeň by sa následne nemali lepiť nečistoty, prach či žmolky, ktoré často po vytiahnutí vidíme. A to najmä na čiernych kusoch textílií. Alobal vraj efektívne eliminuje elektrostatický účinok počas prania a zaisťuje tak čistejší výsledok. 

Alobal je šikovným pomocníkom.
Alobal je šikovným pomocníkom.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Používa sa vo forme guličiek, ktoré si ľahko vyrobíte sami. Stačí požmoliť alobal, vyformovať v ruke a máte hotovo. Na jedno pranie sa odporúčajú dve guličky, pričom ich možno používať opakovane. Menia sa až vtedy, keď je ich tvar či veľkosť viditeľne zmenená.

Alobalové guličky v bubne práčky sú absolútne jednoduchou a šikovnou možnosťou, ako zvýšiť účinnosť prania. Bielizeň nepoškodia, ani nezafarbia, takže za pokus to určite stojí. A to najmä vtedy, ak vyťahujete čierne veci viditeľne zaprášené... Stačilo!

autor:  Gabi
26.1. 2021 12:00
Diskusia  ()
Diskusia
44