1.5. 2020 16:00

Potrebuje ho každá domácnosť: Máte správny kôš na odpadky?

1.5. 2020 16:00

Potrebuje ho každá domácnosť: Máte správny kôš na odpadky?

Foto: archív firiem

To, že odpadkový kôš stojí niekde v kúte, ešte neznamená, že nie je dôležité mu venovať pozornosť. Ako a podľa čoho vyberať, aby stal spoľahlivým kuchynským pomocníkom?

Čistota a poriadok sú v kuchyni pravidlo číslo jeden. Nie je to vždy jednoduché udržať kuchyňu absolútne čistú a zároveň si zachovať prehľad a poriadok. Aby šlo všetko lepšie od ruky, je okrem dobrej organizácie práce dôležitý aj dobrý odpadkový kôš, do ktorého sa dá okamžite a šikovne „posúvať“ všetko nepotrebné. Ak máte na pamäti aj ochranu životného prostredia, určite sa vám zíde viacero vhodných nádob na triedenie odpadu.

Podľa čoho vybrať odpadkový kôš?

  • Vyberte si kôš vhodnej veľkosti, aby zodpovedal množstvu odpadu, ktorý sa u vás doma produkuje.
  • Zároveň zvážte fakt, že odpad, ktorý vzniká pri príprave jedál, nemôže z hygienických dôvodov stáť v kuchyni dlho, takže kôš nemusí byť príliš veľký.
  • Ak máte poruke nádoby na triedenie, môžete odpad hneď odhadzovať bez veľkého behania do tých správnych „oddelení“.
  • Dôležité je, aby odpadkový kôš bol z kvalitného, ľahko umývateľného materiálu, ktorý sa dá jednoducho udržiavať.
  • Najšikovnejšie sú koše, do ktorých sa dá odpad vhodiť aj špinavými rukami, teda nemusíte pri varení otvárať veko ručne.
  • Súčasný výber odpadkových košov na trhu poskytuje široké možnosti zladiť kôš farebne s ostatným kuchynským zariadením. Ak nechcete riskovať farebný nesúlad, cesta istoty je nehrdzavejúca oceľ alebo napríklad biely plast.
autor:  ipeknebyvanie.sk
1.5. 2020 16:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44