4.12. 2019 21:00

Ako preniesť vidiecky štýl z chalupy ku vám domov?

4.12. 2019 21:00

Ako preniesť vidiecky štýl z chalupy ku vám domov?

Foto: amara shop

Ak nemáte chuť naháňať sa za najnovšími trendmi v bývaní a chcete u seba doma vytvoriť útulné miestočko, ktoré nevyjde z módy ani o desať rokov, rozhodne by ste mali zbystriť pozornosť. Vidiecky štýl je pre vás ako stvorený. Je totiž nielen pre romantikov!

Pri slovách „vidiecky štýl“ si neraz predstavíme romantickú, až gýčovú chatu alebo domček na záhrade, kam si človek môže odskočiť za odpočinkom. Vidiecky štýl však nemusíte nosiť len na chalupu, hodí sa prakticky do každého bývania, áno, pokojne aj do vášho panelákového bytu. Ak zvolíte tie správne prvky, vyhnete sa gýčovitosti a vytvoríte krásny, útulný priestor, ktorý bude základom vášho pokojného a príjemného rodinného života.

Hravý vidiecky štýl .
Hravý vidiecky štýl .
Zdroj: Robo Hubač a archív firiem

Príroda, klasika a poriadna dávka nostalgie

Základom tohto štýlu je návrat k prírode, hlavne materiálom, ktoré používali naše staré mamy a generácie pred nimi. Drevo, hlavne vo svetlých farbách, mnoho textílií a keramika, to sú časté prvky dominujúce vidieckemu štýlu. Keďže neexistujú presné pravidlá, je len na vás, ktorému elementu dáte viac dôrazu.

Prvým krokom je farebnosť interiéru. Tá by sa mala niesť vo svetlých farbách, hlavne bielej a prírodných odtieňoch akými sú piesková, hnedošedá, ale aj šedá a hnedá. Kombinácie týchto farieb pôsobia čisto a upokojujúco, do interiérov vnesú svetlo, sviežosť a príjemnú energiu.

Zvoľte svetlý nábytok.
Zvoľte svetlý nábytok.
Zdroj: living4media

Náš tip: Máte nejakú svoju obľúbenú destináciu? Inšpirujte sa ňou! Ak pridáte tyrkysové a blankytné odtiene, prenesiete sa do Stredomoria, ide totiž o typicky grécke a chorvátske prvky. Keď viac tiahnete k Provensálsku, siahnite po levanduľovo fialovej, Španielsko vám pripomenie teplá červená a pastelová žltá je zas typická pre Taliansko.

Chce to krovy

autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
4.12. 2019 21:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44