25.3. 2020 6:00

Ako na dobré susedské vzťahy? Rozhodne sú na nezaplatenie!

25.3. 6:00

Ako na dobré susedské vzťahy? Rozhodne sú na nezaplatenie!

Foto: Shuterstock

Ako ste na tom so svojimi susedmi? Ani ich nepoznáte alebo sa z ich domácnosti ozýva až priveľa zvukov, po ktorých vôbec netúžite? Mať so svojimi najbližšími susedmi dobré vzťahy môže byť občas náročné. Rozhodne sa však na nich oplatí zapracovať. Iste tušíte prečo!

Nielen vo výnimočných časoch oceníme, ak za najbližšou stenou býva milý človek, s ktorým nie sú žiadne problémy, neraz tiež môže byť skutočne dobrou pomocnou rukou. Ako si teda so susedmi vypestovať dobré vzťahy?

Rozumiete si so svojimi susedmi alebo prichádzate do konfliktov?
Rozumiete si so svojimi susedmi alebo prichádzate do konfliktov?
Zdroj: Shutterstock

Nestojí to nič

Pracovať na dobrých vzťahoch nestojí peniaze, ani veľa námahy. Je dobré myslieť na to hneď od počiatku, napríklad keď sa sťahujete na nové miesto. Zvyčajne postačí dostatočne nahlas pozdraviť, prípadne podržať dvere, keď sa so svojimi novými susedmi stretnete na ulici, v bráne či na chodbe. Nevadí, že sa nepoznáte alebo nie je času na vzájomné predstavovanie. A určite pozdravte aj susedov, ktorí neodzdravia, slušnosť je stále na vašej strane.

Drobnosti, ktoré nahnevajú

Áno, niektorí ľudia sú citliví aj na nepozdravenie. Omnoho horšie je, ak im zmiznete s výťahom, aj keď ste zjavne počuli, že suseda alebo sused už kráčajú spoza rohu. Ešte sa vám nič podobné nestalo? Nemusí to byť príjemné. A čo takto zvyk zavolať si oba výťahy na najvyššie poschodie naraz? Ak to vaše výťahy umožňujú, rozhodne takéto triky nerobte.

autor:  Andrea
25.3. 2020 6:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44