26.2. 2023 15:00

Odborník radí ako vybrať jedálenské stoličky. Toto ste vedeli?

26.2. 15:00

Odborník radí ako vybrať jedálenské stoličky. Toto ste vedeli?

Foto: Shutterstock

Ľudia si často neuvedomujú, aký je stolička dôležitý kus nábytku a začnú o tom premýšľať, až keď na nej sedia a nie je práve pohodlná.

Viac ako akékoľvek iné druhy nábytku, stoličky musia byť nielen krásne a kvalitné, ale aj pohodlné a stabilné. Pri výbere počúvajte odborníkov.

Jakub Cvitkovič, produktový dizajnér, Nesia

“Pri výbere jedálenskej stoličky je na prvom mieste komfort sedenia a pevnosť konštrukcie. Patria k tým kusom nábytku, ktoré sa neoplatí kupovať online, bez vyskúšania. Viac ako pekný dizajn je váš pocit pohodlia pri sedení. Aby stolička vydržala čo najdlhšie, dôležitá je kvalita materiálového vyhotovenia, pevnosť konštrukcie a spojov. U predajcov sa pýtajte na ľahko čistiteľné poťahové látky. Treba však vedieť, že niektoré takzvané vodeodolné látky sú upravované dodatočnou impregnáciou, ktorá sa pri používaní po čase vytratí. Odporúčam voľbu vyššej triedy poťahových textílií, ktoré majú odolné samotné vlákna, ktoré odpudzujú nečistoty. Hustým tkaním túto odolnosť ešte zvýšia. Takýto typ poťahových látok má záruku až 5 rokov.“

Jakub Cvitkovič, produktový dizajnér, www.nesia.sk
Jakub Cvitkovič, produktový dizajnér, www.nesia.sk
Zdroj: nesia.sk
autor:  Daniela Mýtna
26.2. 2023 15:00
Diskusia ()
Zdieľať článok