13.8. 2020 18:00

Chcete skutočne moderný a nezničiteľný dom? Toto je jasný trend!

13.8. 2020 18:00

Chcete skutočne moderný a nezničiteľný dom? Toto je jasný trend!

Foto: archív

Či už staviate dom nanovo, alebo idete renovovať nejaký starší, trend je jasný. Moderné domy budú omnoho ekologickejšie, ako ste si mohli myslieť.

Rozmýšľali ste niekedy, čo sa stane so starými lodnými kontajnermi? Ak si myslíte, že skončia v šrote, máte pravdu len čiastočne. Existuje lepší spôsob ich využitia. Dokážu sa zmeniť na pohodlné domy alebo nízkonákladové byty. Jednoduchý tvar kontajnerov umožňuje vyskladať z nich prízemné i poschodové domy. Ak sa obávate, že domy z kontajnerov vyzerajú nevzhľadne, vyvedieme vás z omylu. Ich fasádu možno realizovať rôznymi spôsobmi, takže vzhľad ničím neprezrádza pôvod.

 

Kontajnerová architektúra

Pre architektov predstavujú lodné kontajnery veľkú výzvu a možnosť predviesť vlastnú kreativitu. Kontajnery si získali naozaj veľkú pozornosť, o čom svedčí, že v rámci architektúry vznikla nová disciplína - kontajnerová architektúra. Lodné kontajnery sú cenovo dostupné a odolné, výstavba domov z nich prebieha bez nutnosti kopania základov. A výsledkom je moderný a takmer nezničiteľný dom.

Jednoduchý tvar kontajnerov umožňuje vyskladať z nich prízemné i poschodové domy.
Jednoduchý tvar kontajnerov umožňuje vyskladať z nich prízemné i poschodové domy.
Zdroj: archív

Výhody bývania v kontajneri

Kontajnerové domy ostávajú mobilné, môžete ich presunúť, kam potrebujete. Samozrejme, s pomocou špeciálneho zariadenia, keďže majú vysokú hmotnosť. Máte však istotu, že dom zodpovedá vašim potrebám. Či si zvolíte jednoduchý dom z jediného kontajnera, alebo spojíte a vyskladáte niekoľko kontajnerov dohromady, je len na vás. Nič neobmedzuje veľkosť a tvar vášho bývania, len financie, vhodný pozemok a vybavenie stavebného povolenia.

Zdroj: radomír
13.8. 2020 18:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy