16.6. 2020 12:00

Aj vaša obývačka môže byť ZDRAVŠIA: Čo je dôležité v nej spraviť?

16.6. 12:00

Aj vaša obývačka môže byť ZDRAVŠIA: Čo je dôležité v nej spraviť?

Foto: Daniela Mytna

Koľko zariadení máte vo svojej obývačke? Ukrývate pod televízorom wi-fi, hernú konzolu, zariadenie káblovej televízie alebo si tam nabíjate mobil? Práve v tejto miestnosti sa neraz koncentruje najviac zdravie ohrozujúceho elektrosmogu. Ako si s ním môžete poradiť?

Naše domácnosti sú plné rozličných zariadení, ktoré sú neraz napojené cez wi-fi a nehovoríme teraz iba o mobile. Môže to byť váš robotický vysávač (či kosačka), chladnička či úplne obyčajné slúchadlá – je toho celá kopa a veľkú väčšinu z týchto zariadení ukrývame v jedinej miestnosti, obývačke. Samozrejme, v našom okolí je elektrických či elektronických zariadení omnoho viac, a to sú len tie, o ktorých viete. Čo má však sused ukryté za najbližšou stenou môžete len hádať...

Žiarenie je všade naokolo nás. Ide o magnetické i elektrické vlny, ktoré síce môžete vo svojom okolí znížením počtu rôznych zariadení obmedziť, úplne pred nimi však neutečiete. Prečo by ste ich mali však sledovať a prečo vlastne bojovať s elektrosmogom v našom okolí? Odpoveď je jednoduchá - v prvom rade ide o zdravie. Je dobré vedieť, že aj keď malou mierou, za to veľmi vytrvalo, pôsobí elektrosmog na naše fyzické i psychické zdravie. Môže za rôzne problémy s kvalitou spánku, prudké zmeny nálad a neraz aj za vypadávanie vlasov či ťažko špecifikovateľné zdravotné problémy, pričom štúdie ukazujú, že je i v pozadí vážnych ochorení, akými sú rakovina či leukémia.

autor:  Andrea
16.6. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44