20.5. 2020 6:01

Aby predsieň vyzerala lepšie: TOTO je najdôležitejšia vec, ktorú v nej treba urobiť

20.5. 6:01

Aby predsieň vyzerala lepšie: TOTO je najdôležitejšia vec, ktorú v nej treba urobiť

Foto: Sconto nábytok

Predsieň je prvé, čo uvidí každá návšteva. Dokonca aj poštár, ktorý neprekročí prah bytu. Prezradí o domácnosti aj obyvateľoch viac, ako si myslíte. Preto by nemala vyzerať ako skladisko topánok.

Keď sa ohlási nečakaná návšteva, zvyčajne začneme rýchlo upratovať obývačku, ale málokto z nás sa vrhne do presiene, aby poukladal porozhadzované topánky. Problémom s nimi sa vyhnete, ak si nájdete ten správny systém na ich odkladanie.

Rôzne typy 

Na odkladanie topánok by ste mali vyčleniť viacero priestorov. Nestačí len klasická skrinka. Topánky, ktoré nosíte často, uložte do policového botníka. Je to najrýchlejšie a najšikovnejšie úložné riešenie, ktoré zvládnu aj malé deti.

Táto starožitná komoda slúži ako skrinka na topánky
Táto starožitná komoda slúži ako skrinka na topánky
Zdroj: pixabay.com

Klasická skrinka

Topánky, ktoré nepoužívate tak často, odkladajte do skrinky s dvierkami. Tam by mali byť aj hosťovské papuče, určené pre návštevu. Na trhu nájdete rôzne typy botníkov - s vyklápacími dvierkami, posuvnými alebo vyťahovacími zásuvkami. Pri výbere dbajte na hĺbku, ktorá by mala uskladniť aj najväčšiu veľkosť topánky. Uzavreté skrinky sú elegantnejšie, ale niekedy môžu mať horšie vetranie, takže do nich nedávajte vlhké a premočené topánky. Skrinky s vyklápacími dvierkami sa hodia do menších priestorov, pretože sú úzke. Na druhej strane sú nepraktické na uloženie vyššej obuvi, ako sú čižmy.

autor:  Jana
20.5. 2020 6:01
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44