6.1. 2021 18:00

7 interiérových trendov roku 2021, ktoré sa hodia aj ku vám domov

6.1. 18:00

7 interiérových trendov roku 2021, ktoré sa hodia aj ku vám domov

Foto: TopTenRealEstateDeals

Každý rok návrhári prichádzajú s novými nápadmi, ako zariadiť naše domovy tak, aby získali novú šťavu. Mnohé z trendov tu už boli a dostali sa do úzadia, aby sa po čase vrátili. Ponuka je pestrá a iste si každý nájde, čo mu najviac vyhovuje. Pozrime sa, čo je IN v roku 2021.

Výraznejšie farby

Po nadšení škandinávskou umiernenou paletou farieb sa v roku 2021 dostanú do popredia výraznejšie farby. Hoci neutrálne odtiene sú nadčasovou klasikou, pestré odtiene sú na dosiahnutie vizuálne zaujímavého výsledku vhodnejšie. A vymaľovať steny je rýchlejšie, jednoduchšie a lacnejšie, ako vymeniť celé zariadenie. Okrem sivých a žltých tónov môžete na stenách vyskúšať námornícku modrú, ktorá vytvorí elegantný moderný vzhľad.

Farebné kuchyne

Kuchynské linky prezliekajú kabát a od klasickej bielej a sivej sa posúvajú k väčšej farebnosti. K ponúkaným odtieňom patrí čierna, indigová modrá alebo zelená. Tmavšia farba je vhodná predovšetkým v otvorenom priestore, kde opticky zdôrazní a oddelí kuchynskú pracovnú zónu od obytnej časti. Ak sa bojíte prevahy dramatickej čiernej, skúste tmavé spodné skrinky kombinovať so svetlejšími hornými alebo s otvorenými policami. V menšej kuchyni namiesto čiernej zvoľte na linku zelenú farbu.

Kuchynská linka vo výraznej a trendovej námorníckej modrej.
Kuchynská linka vo výraznej a trendovej námorníckej modrej.
Zdroj: realhomes.com

Nábytok s dušou

Umiestniť do miestnosti nábytok všetok v jednotnom štýle nie je trendové ani originálne.  V prípade, že všetky kúsky počnúc posteľou, cez skrine až po nočné stolíky majú totožný vzhľad a dekor, pôsobí to nudne a nezaujímavo. Nekupujte zariadenie izby naraz, ale nábytok vnímajte ako prostriedok na vyjadrenie svojej individuality. Dopĺňajte jednotlivé kúsky ako skladačku a prepojte ich do harmonicky pôsobiaceho celku  vhodne zvolenými farbami a vzormi na stenách a textíliách.

autor:  Radomir
6.1. 2021 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44