30.11. 2020 0:01

6 tipov ako vytvoriť čo najviac odkladacích plôch aj v malom priestore

30.11. 2020 0:01

6 tipov ako vytvoriť čo najviac odkladacích plôch aj v malom priestore

Foto: Kostikova Natalia/Shutterstock.com

Malý priestor, do ktorého je potrebné napratať množstvo potrebných vecí, je tak trocha znakom našej uponáhľanej doby. Avšak ani v menších priestoroch nič nie je úplne stratené. Ako si teda môžete vytvoriť viac odkladacích plôch a pritom zachovať vzdušnosť miestností?

Pridajte police
Ak sa vám zdá, že už nemáte kam odkladať knihy, boxy alebo rôzne drobnosti či sezónne šaty, pridajte police do každej miestnosti. Police môžu byť umiestnené v strede steny, kde budú zároveň pôsobiť dekoratívne, alebo ich môžete šikovne zamaskovať po obvode miestnosti pri strope, a teda nad úrovňou očí. Návšteva ich v tomto prípade zbadá iba ak sa pozrie hore. Umiestnenie políc kúsok od stropu navyše pôsobí veľmi moderne a vytvára toľko potrebný skladovací priestor.

Rohové skrine
Najviac nevyužité priestory v byte či dome bývajú práve rohy. Okrem občasných dekorácií ako sú lampy alebo vianočný stromček sa do rohov dá máločo vložiť bez toho, aby to vyzeralo rušivo. Ak bojujete s priestorom, skúste do rohu izby umiestniť šatníkovú skriňu. Rohové šatníkové skrine už dnes nie sú takou raritou ako tomu bývalo kedysi, a preto je z čoho si vyberať.

Stačí sledovať akciové letáky a skrine dokážete kúpiť lacnejšie ako bežné typy tohto nábytku. Okrem toho, že deťom môžu občas slúžiť ako bunker, môžete do nich navešať a naukladať množstvo oblečenia a ešte aj nejaké krabice. Priestor nielen vyplnia, ale pridajú vám odkladacie miesto navyše.

Posteľ s úložným priestorom
Hoci sa to môže zdať nelogické, nie každý si kupuje posteľ s úložným priestorom. Ak však potrebujete vytvoriť čo najviac miesta na odkladanie vecí, posteľ s úložným priestorom je práve pre vás. Okrem bežného odkladacieho priestoru pod matracom však môžete zvoliť posteľ, ktorá má odkladací priestor aj v čele postele. Okrem toho, že vytvára novú možnosť skladovania, pôsobí štýlovo a zaujímavo.

Knižnica na celú stenu
Pokiaľ máte množstvo kníh a chcete ich uložiť nielen úhľadne, ale aj funkčne, zvoľte závesnú knižnicu, ktorá má viacero políc a siaha až po strop. Priestor pod knižnicou môžete využiť na praktické a zároveň štýlové odloženie ďalších úložných boxov.

Vešiak na topánky
V prípade, že vaše priestory disponujú iba malou komorou, ktorá slúži nielen na odkladanie kabátov, ale aj topánok, priestor môžete ušetriť tak, že topánky zavesíte. Stačí kúpiť viacero vešiakov na oblečenie a namontovať ich na stenu pod seba. Topánky potom môžete po pároch odkladať na stenu a ušetriť tak miesto na zemi.

Skladujte posteľnú bielizeň pod matracmi
Posteľná bielizeň dokáže zabrať množstvo priestoru, a to nielen v malých izbách. Preto stojí za skúšku zloženú posteľnú bielizeň rovnomerne rozložiť pod matrac. Dajte však pozor, aby ste jej tam neuložili priveľa a matrac vám z postele nepadal.

Minimalizmus je nielen životným štýlom, ale aj určitým druhom obetovania vlastného komfortu, ktoré nie každý dokáže realizovať. Naše tipy vám prinášajú možnosti ako priestory trocha nafúknuť a potrebné veci upratať skladne a efektívne aj bez zbytočného zbavovania sa obľúbených kúskov.

autor:  PR článok
30.11. 2020 0:01
Diskusia

K tomuto článku nie je možné pridávať diskusné príspevky.

44