31.1. 2020 0:00

5 trikov, ktoré odstránia aj tie najhoršie škvrny nielen na obruse!

31.1. 0:00

5 trikov, ktoré odstránia aj tie najhoršie škvrny nielen na obruse!

Oslavy, večierky, trhy a spoločné posedenia - to všetko dokáže zanechať na obrusoch i na oblečení škaredé fľaky. Ako takéto nepríjemnosti odstrániť bez stôp?

Ako si poradiť s fľakmi od obľúbených pokrmov nielen na obrusoch, ale aj na oblečení či na koberci? Začnime pekne po poriadku. Vo väčšine prípadov platí, že ak sa škvrne začneme venovať čo najskôr, je veľká šanca, že ju odstránime k našej spokojnosti.

Platí to špeciálne pri škvrnách od ovocia - tie by ste čo najskôr mali posypať soľou, a potom vysať handričkou alebo papierovou utierkou. Pomôcť môže aj šťava z citrónu a následné vypratie. Škvrny od ovocia, zvlášť zaschnuté, patria k najobťažnejšie odstrániteľným, musíme sa preto s ich čistením poponáhľať.

Čerstvú škvrnu od jablka, ovocia alebo ovocných štiav rýchlo posypeme soľou alebo vysajeme pijavým papierom. Môžeme tiež pretrieť prekrojeným citrónom a ešte vyperieme v horúcej vode s pracím práškom.

5 trikov, ktoré odstránia aj tie najhoršie škvrny nielen na obruse!
Zdroj: thespruce.com

 

Obávané víno

Červené víno je zrejme nočnou morou každej gazdinky. Ak ste sa vy alebo hosť obliali červeným vínom, neváhajte - oblečenie, koberec či nábytok posypte ihneď soľou a pridať môžete aj citrónovú šťavu. Následne dobre vyperte alebo oplachujte.

Božská čokoláda

V predvianočnom čase sa jej nevyhneme, deti si ju budú užívať v mikulášskej nádielke i neskôr. Čerstvé škvrny od čokolády odstránime vymytím v studenej vode. Ak sú škvrny staré, bude treba trochu chémie, konkrétne zmes technického glycerínu, čpavku a vody (v pomere 1:1:1, čpavok v koncentrácii 3 %). Potrite, a potom dobre vyperte v studenej vode.

Obrus poliaty kávou vyperieme vo vlažnej vode so saponátom. Škvrny tiež môžeme ihneď posypať soľou a vytierať. Biely obrus možno ešte po vypraní pokvapkať na postihnutom mieste peroxidom zriedeným vodou, a potom vyprať. Pokračovanie na 2. strane.

Zdroj: agáta
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
31.1. 2020 0:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44