7.2. 2021 6:00

5 tipov, ako premeniť lacné kuchynské spotrebiče na dizajnovky

7.2. 2021 6:00

5 tipov, ako premeniť lacné kuchynské spotrebiče na dizajnovky

Obyčajná biela chladnička, práčka alebo umývačka riadu sa môže zmeniť na štýlový kúsok - a nemusí to ani vyjsť veľa.

Ak nemáte na luxusné dizajnové elektrospotrebiče, improvizujte. Spôsobov, ako si vylepšiť chladničku, práčku, sporák alebo umývačku riadu aj bez drahej výmeny, je pritom niekoľko.

1. Maľovka a madlo

Tajomstvom takmer dramatickje premeny je kvalitná kriedová farba, kovový držiak a - riadna dávka trpezlivosti. Na to, aby farba naozaj dobre chytila a neostali fľaky, totiž bude treba chladničku pripraviť a následne viackrát pretrieť. Ak neľutujete čas, investícia sa vyplatí.

Ukazuje to aj Jenny vo svojom blogu Little Green Notebook. Jenny je ozajstnou domácou kutilkou a tvorivou dušičkou, ktorá sa púšťa do rôznych projektov, no tento je jeden z najlepších. Obyčajnú chladničku najprv dobre odmastila, natrela základnou farbou a potom viacerými vrstvami čiernej kriedovej farby. Bežné kovové madlá nastriekala zlatou farbou a priesvitným lakom a nalepila na dvere chladničky aj mrazničky a voilà! Tomu sa povie dokonalá premena za pár eur!

5 tipov, ako premeniť lacné kuchynské spotrebiče na dizajnovky

2. Umývateľná tapeta

Ozajstnou skúškou trpezlivosti a presnosti je oblepenie spotrebika plastovou tapetou. Aby bol výsledok dokonalý, naozaj platí „dvakrát meraj a raz rež". Inak sa môže stať, že v rohoch a záhyboch sa bude tapeta odlepovať. No ak si na prácu necháte dostatok času, bude to stáť za to. A bonus navyše? Ak sa na prvýkrát netrafíte s peknou tapetou, ľahko ju môžete strhnúť a vymeniť za inú.

Zdroj: nonka
7.2. 2021 6:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy