23.3. 2020 18:00

5 najčastejších chýb pri kúpe chladničky. Môžu vás vyjsť naozaj draho

23.3. 18:00

5 najčastejších chýb pri kúpe chladničky. Môžu vás vyjsť naozaj draho

Foto: Profimedia

Dôvodov pre kúpu novej chladničky je mnoho. Chladnička sa však nekupuje na pár dní, ale na pár rokov. Z toho vyplýva, že aj chyby, ktorých sa pri jej kúpe dopustíte, vás môžu trápiť dlho a nebudú lacné. Preto sa im vyhnite!

Nekúpite správny rozmer

Zlá veľkosť je nevhodná pri čomkoľvek. Pri šatách, topánkach aj domácich spotrebičoch. Príliš malá chladnička vám veľmi rýchlo naznačí, že nezvládne uskladnenie bežných potravín. Nieto zásob napríklad v rámci karantény. Avšak s veľkosťou to ani nepreháňajte. Ideálne je na osobu počítať objem 50 – 70 litrov a 20 litrov mraziaceho priestoru. Pretože v opačnom prípade je priestor nevyužitý, alebo využívaný zbytočne. Každých 10 litrov chladničky zvyšuje spotrebu energie o približne 20 kWh a to sú desiatky eur ročne. Nekupujte teda veľké chladničky len preto, že sú moderné. Budete na to celý život doplácať.

Chladnička by mala mať špeciálny priestor na mäso či zeleninu a ovocie.
Chladnička by mala mať špeciálny priestor na mäso či zeleninu a ovocie.
Zdroj: Archív

Chladiaci box hore

Sú chladničky, ktoré nemajú reálne mrazničku, ale mraziaci box. Ten je obvykle súčasťou chladničky. Kúpiť si takúto chladničku je vhodné pre ľudí, ktorí žijú osamote, alebo pre rodinu, ktorá sa rozhodla žiť bez mrazených potravín. Je pravdou, že táto chladnička je energeticky menej náročná ako so samostatnou mrazničkou, ale nedosahuje ani také mínusové teploty. Nehodí sa na dlhodobé uchovávanie potravín, postačí však na zmrzlinovú tortu alebo nanuky v lete.

autor:  Marcos
23.3. 2020 18:00
Diskusia  ()
Diskusia
44