22.10. 2020 12:00

20x sivá kuchyňa: A nemusí sa kombinovať iba s bielou!

22.10. 12:00

20x sivá kuchyňa: A nemusí sa kombinovať iba s bielou!

Foto: idealhome.co.uk

Ak hľadáte alternatívu k najpopulárnejšej farbe kuchynskej linky - bielej, máme riešenie. So sivou rozhodne nešliapnete vedľa!

Dnešná paleta kuchýň je podstatne konzervatívnejšia, ako to bolo kedysi. Napriek tomu je ponuka široká, nakoľko jedna farba ponúka množstvo odtieňov. Tak je to aj v prípade sivej, ktorá je jednou z najobľúbenejších. Vyzerá štýlovo a elegantne zároveň, dá sa kombinovať s mnohými inými farbami a sadne malému i väčšiemu priestoru.

Odborníci radia vpustiť sivú farbu do bývania podľa toho, aké má rozmery. Svetlejšie odtiene lepšie sadnú do malých kuchýň, tmavšie farby zase vyniknú vo väčších. Dôležité je tiež ujasniť si, či má byť šedá hlavnou farbou alebo doplnkovou. Ak chcete kombinovať, netreba sa držať iba tradičnej dvojice sivá + biela. Množností je oveľa viac.

Sivá kuchyňa má mnoho podôb.
Sivá kuchyňa má mnoho podôb.
Zdroj: idealhome.co.uk

Už hlavná fotografia článku naznačuje, že šedú efektne doplní žltá. Pre menej "žiarivé" povahy je tu aj kombinácia s modrou či zelenou, tí, čo milujú retro, ocenia ružovú. Možnosťou je aj sivá so sivou, samozrejme, v rôznych tónoch. Nechajte sa inšpirovať galériou článku a nájdite si vlastný štýl.

autor:  Gabi
22.10. 2020 12:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44