16.9. 2023 9:00

Vidiecka krása v Banskej Štiavnici: Obchodík Dom a Dvor je v skleníku

16.9. 9:00

Vidiecka krása v Banskej Štiavnici: Obchodík Dom a Dvor je v skleníku

×
Foto: ROBO HUBAČ

Milovníci vidieckeho štýlu, interiérových a exteriérových dekorácií, či záhradného rastlinstva budú nadšení. Obchod Dom a Dvor plynulo prechádza do skleníka plného čarokrásneho tovaru.

Krajinná architektka Sandra Preissová sa usadila po boku rodičov, rovnako krajinných architektov. Spoločne vedú predajňu, ktorá je pohladením pre dušu každého, kto miluje vidiek.

Majitelia Dom a Dvor - dcéra s deťmi a otcom.
Majitelia Dom a Dvor - dcéra s deťmi a otcom.
Zdroj: ROBO HUBAČ

Ako sama hovorí, snažia sa okolo seba vytvárať hlavne pohodu a príjemnú atmosféru. Neriadia sa teda trendmi a tým, čo práve letí, ale vlastným vkusom a najmä pocitom, ktoré dané veci dokážu navodiť. Na prvý pohľad je zrejmé, že štýlovo inklinujú k vidieku, nie však klasickému slovenskému, ale európskemu. Prvé inšpirácie išli z Belgicka, takisto Holandska a ako Sandra vraví, aktuálne je veľa vecí z Dánska a stále sa to posúva. Ostáva však rustikálna elegancia, množstvo prírodných prvkov a neprehliadnuteľný dôraz na detaily.

Počas rozhovoru zo Sandriných úst viackrát počujeme sympatickú vetu "mamina vymyslí a tatino zrealizuje". Je zrejmé, že vízia tu nechýba, rovnako ako odhodlanie urobiť veci niekedy radšej svojpomocne, ale presne podľa predstáv. Platí to aj pre ich súkromné bývanie, ktoré má rovnaké čaro ako obchodík. Bývanie si zariadili s rovnako silným charakterom ako samotnú predajňu.

Pozrite si ich bývanie TU >>>

autor:  Gabriela Fazekašová
16.9. 2023 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy