10.7. 2022 9:00

Videcky dom pri Šali: Dýchne na vás romantika ako z rozprávky

10.7. 2022 9:00

Videcky dom pri Šali: Dýchne na vás romantika ako z rozprávky

Foto: Miro Miklas

Domček je maličký a už pohľad na vchodové dvere prezrádza, že v ňom bývajú kreatívni ľudia. Má len 80 štvorcových metrov, ale je v ňom všetko, čo človek potrebuje k životu a miestami aj oveľa viac.

Kto tu býva: Evka študovala v Bratislave, kde sa aj vydala za svoju prvú lásku a narodili sa jej dvaja synovia. Keď po tridsiatke ovdovela, starší syn ju stále nahováral, aby si niekoho našla. Ona ale vyše 10 rokov neverila, že sa človek môže dvakrát zaľúbiť, až kým jej nezorganizoval rande, na ktoré prišiel jej budúci manžel Janko. Keď ho uvidela, ani na sekundu nezapochybovala, že je to pre ňu ten pravý muž.

Je v ňom všetko

 Vnútri sa nachádza malá kuchynka, jedáleň, obývacia izba, ktoré sú spolu aj so zimnou záhradou prepojené do jedného celku. V strede sú keramické kachle, ktoré zabezpečujú rovnomerné vykurovanie, a na opačnej strane je spálňa, kúpeľňa a hosťovská izba. Bývanie vyniká množstvom šikovných výtvorov domáceho pána. Je tu držiak zo starých príborov či organizéry,  pod jedálenský stôl namontoval zásuvný košík na mobily a nabíjačky, aby nerušili jemné dekorácie a výzdobu domu.

Zdroj: Daniela Mýtna
autor:  Redakcia Lepšie Bývanie
10.7. 2022 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok