2.5. 2020 9:00

Tento dom musíte vidieť! Miesto stien je nábytok na mieru - ako to vyzerá?

2.5. 2020 9:00

Tento dom musíte vidieť! Miesto stien je nábytok na mieru - ako to vyzerá?

Foto: Robo Hubac

Interiér štvorizbového domu v Malinove má moderný dizajn. Nábytok navrhnutý na mieru zastupuje steny a aj niektoré dvere, ktoré pôsobia ako tajné vstupy do komnát.

Kto tu býva: Viktor (31) je rodený Malinovčan, ktorý otvoril niekoľko kaviarní a v jednej z nich sa pred 3 rokmi zoznámil s Máriou (30), obchodnou zástupkyňou. Hoci spoločný obchod nevyšiel, zaiskrilo to medzi nimi a pred pár mesiacmi sa nasťahovali do nového rodinného domu. Na svoj vek má Viktor veľa skúseností s podnikaním a zariaďovaním interiérov. Veľa sa naučil v zahraničí, kde pracoval v hoteli, ale aj v biznise s nehnuteľnosťami, ktorým dával nový šat. Sen o vlastnej kaviarni mu splnil dedko s babkou. V ich dome na dedine otvoril prvú kaviarničku, a hoci nikto neveril, že bude prosperovať, stala sa známa v širokom okolí.

Netradične riešený dom vznikol pre mladý pár.
Netradične riešený dom vznikol pre mladý pár.
Zdroj: Robo Hubac

Nielen kaviareň

Na svoje si prišiel pri zariaďovaní Café Štefánik. „Chcel som v nej oživiť spomienku na Štefánika, a tak som zháňal na burzách rôzne artefakty z jeho života. Máme tam aj repliku lietadla, v ktorom havaroval, diplomatický pas či originálne knihy a poštové známky,“ povedal nám Viktor, ktorý sa najviac teší z toho, že tento koncept dokázal spojiť rôznorodú klientelu – zastavia sa tam rodiny s deťmi, cyklisti, stretávajú sa v nej babičky pri becherovke a hneď vedľa pri kávičke rokujú biznismeni.

Skrine namiesto stien

Príjemnú oddychovú atmosféru vytvoril aj v interiéri domu, v ktorom býva s priateľkou. Dominuje v ňom modrá farba v kombinácii s drevom a keramickou podlahou. Cítiť v ňom dotyk prírody a zároveň moderný minimalizmus. „Projekt sme riešili s architektmi. Dohodli sme sa, že celý priestor necháme otvorený, s minimom priečok, a namiesto nich použijeme nábytok. Získali sme tak veľa úložného priestoru. Navyše môžeme kedykoľvek zmeniť dispozíciu alebo niektoré steny podľa potreby posunúť,“ vysvetlil nám domáci pán.

Bar so sukničkou

Cez chodbu so zrkadlovou stenou, ktorá opticky zväčšuje priestor, sme prešli do kuchyne. „S Viktorovou obľúbenou modrou farbou sme trochu bojovali, mne sa zdala tmavá,“ prezradila nám so smiechom Mária a dodala: „Na druhej strane obdivujem jeho nápady – drevený obklad na barovom pulte, ktorý pôsobí ako nariasená suknička, a umiestnenie sedačky tak, aby operadlo slúžilo aj ako barová stolička.“

autor:  Daniela Mýtna
2.5. 2020 9:00
Diskusia ()
Zdieľať článok

Podobné témy