28.3. 18:00

Schátralý dom pri rieke: Nádhera, čo z neho majitelia urobili!

V dome sú vytvorneé rôzne kútiky - na kávičkovanie, leňošenie i čítanie.
V dome sú vytvorneé rôzne kútiky - na kávičkovanie, leňošenie i čítanie.
Zdroj: Robo Hubač

Vysnívané miesto

S priateľom sa obzerali po okolí, až kým neobjavili schátralý domček na čarovnom mieste – pri sútoku malého potoka a rieky. Tu sa presvedčila, že zamilovať sa dá v živote niekoľkokrát a nemusí to byť len do človeka. Môže to byť aj miesto, kde sa cíti dobre, a to z neznámych dôvodov. Presne takéto okúzlenie pocítila, keď prvýkrát uvidela tento domček.

Vlastnými rukami

„Na rekonštrukciu sme mali iba pár mesiacov. Pristupovali sme k nej citlivo. Chceli sme tu zachovať príjemnú ospalú atmosféru zo začiatku minulého storočia, keď dom postavili,“ vysvetlili nám naši hostitelia, ktorí okrem odborných prác urobili všetko na dome vlastnými rukami. Odstránili sadrokartónové podhľady, urobili nové omietky, položili podlahy...

O päť minút dvanásť

Pôvodný interiér bol rozdelený na niekoľko maličkých izieb. Lucka a Maroš sa rozhodli zbúrať zopár priečok, čím získali toľko priestoru, že v tej najväčšej miestnosti mohli tancovať. Do jej stredu umiestnili kachle, do rohu kuchynskú linku a pod okno pohodlnú sedačku. Lucia neprahne po čistom dizajne. Oveľa radšej dáva šancu starým veciam. Tak napríklad zachránila thonetky, ktoré už sused hádzal do ohňa, a dnes sú ozdobou jedálenského stola.

autor:  Daniela Mýtna
28.3. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44