28.3. 2020 18:00

Schátralý dom pri rieke: Nádhera, čo z neho majitelia urobili!

28.3. 2020 18:00

Schátralý dom pri rieke: Nádhera, čo z neho majitelia urobili!

Foto: Robo Hubač

Keď sme prechádzali popri rieke Hron, upútal nás malý domček so šikmou strechou a s členenými oknami. Hneď sme vedeli, že je to ten, ktorý hľadáme, a boli sme zvedaví, čím nás prekvapí po prekročení prahu dverí.

Ťažko sa dá opísať fluidum, ktoré vyžaruje domáca pani. Od prvého úsmevu, milého privítania a pokoja, ktorý všade vládol, sme sa v jej domácnosti cítili veľmi dobre. „Pracujem na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny, kde ide denne o život, takže mňa len tak hocičo nerozhádže,“ povedala nám položartom aj polovážne.

Majiteľka domu je kreatívna duša.
Majiteľka domu je kreatívna duša.
Zdroj: Robo Hubač

Kto tu býva

Zdravotná sestra Lucia (44) už 16 rokov žije v jednej domácnosti s priateľom, servisným a montážnym technikom Marošom (37), dvoma deťmi – 19-ročnou Laurou a 9-ročným Rasťom –, so psom a s niekoľkými mačkami. Hoci si perfektne rozumejú, na svadbu si pre zaneprázdnenosť doteraz nenašli vhodný termín. Možno, keď dokončia práce na dome...

Čas na oddych

Lucia miluje kvety a zvieratá, preto vždy túžila žiť v rodinnom dome. Navyše už v detstve rada maľovala, venovala sa rôznym kreatívnym technikám a neskôr sa jej vášňou stalo zariaďovanie interiérov. Na sociálnej sieti dokonca vytvorila stránku pre ľudí, ktorí tak ako ona majú radi pekné bývanie, záhradu, ručné práce a renovácie. Pri tom si oddýchne od náročného povolania.

autor:  Daniela Mýtna
28.3. 2020 18:00
Diskusia  ()

Podobné témy

Diskusia
44