8.7. 2020 9:00

Populárna slovenská spisovateľka ukázala bývanie: Takú kuchyňu by chcel mať každý!

8.7. 9:00

Populárna slovenská spisovateľka ukázala bývanie: Takú kuchyňu by chcel mať každý!

Foto: Emil Vaško

Petra Nagyová Džerengová patrí medzi úspešné slovenské spisovateľky. Býva vo veľkom dome, ktorý má zariadený vkusne a nápadito. Nechýba ani viacero zaujímavých kúskov.

Pohovka v kuchyni

Centrum domu tvorí priestranná kuchyňa vo vidieckom štýle, ktorá nás zaujala originálnym zdobeným stropom. Biela kuchynská linka je doplnená drevenými skriňami a rôznymi starožitnými kúskami. Nájdete tu napríklad staré hodiny,  alebo tradičnú keramiku. Čo sa celkovej farebnosti týka, jednoznačne vyhrávajú prirodzené neutrálne farby, ktoré osviežujú  farebné doplnky, ako napríklad vínovočervená pohovka, ktorá je umiestnená na dosť netradičnom mieste, rovno v kuchyni.  Napriek tomu, že kuchynská linka je ladená do biela, väčšina nábytku má prirodzenú hnedú farbu.

Originálne doplnky

Je vidieť, že Petra má rada veci,  ktoré majú nejaký príbeh, či históriu. Starožitných kúskov tu nájdete veľmi veľa. V predsieni vytvorila skrinku na topánky z kamenného kozuba. Natrafíte aj na umelecké dvere, ktoré vyrobil kováč na mieru. Odtiene hnedej nájdete aj v moderne ladenej kúpeľni.

Vidiecka kuchyňa.
Vidiecka kuchyňa.
Zdroj: Emil Vaško

Oddych na záhrade

K rodinnému domu patrí aj záhrada. Na nej Petra najradšej oddychuje v pohodlnom ležadle s dobrou knihou v ruke. Spoločnosť jej robia aj domáci miláčikovia. Viac z jej bývania uvidíte v GALÉRII.

autor:  Jana
8.7. 2020 9:00
Diskusia  ()
Diskusia

Sledujte nás na instagrame

44